İşgalci İsrail ordusu 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'nde Filistinli Müslümanları haince hedef alıyor. Hastaneleri, okulları bombalayan işgal ordusu çocukları, kadınları ve yaşlıları şehit etti.

Dünyada örneği yok: İliç’teki atık toprağın yüksekliği 350 metrelik piramit gibi… Dünyada örneği yok: İliç’teki atık toprağın yüksekliği 350 metrelik piramit gibi…

Şiddetli saldırıların ardından İsrail ile Hamas arasındaki uzlaşma kapsamında 24 Kasım Cuma günü saat 08.00'de uygulamaya giren "insani ara" da İsrail ve Hamas arasında esir takası gerçekleşti.1 Aralık itibariyle "insani ara" sona erince işgal ordusu yine sivilleri hedef aldı. 

İşgal ordusu dünyanın gözü önünde masumları katlederken İslam ülkeleri ise sessizliğini hala korumaya devam ediyor. Türkiye ise muhafeletin sık sık "İsrail ile ticari ilişkiler askıya alınsın, İsrail ile bağlantılar koparılsın" sözlerini duymamazlıktan gelerek İşgalcilerle işbirliğini sürdürüyor. Konuya ilişkin konuşan Saadet Partisi Hatay Milletvekili Doç. Dr. Necmettin Çalışkan "AK Partili arkadaşlar diyorlar ki biz bağırıyoruz protesto ediyoruz. Ya sizin üç katınız adam Londra'da Amsterdam da toplanıyor bu tepkiyi onlar da gösterdi. Mesele sizin desteğinizi kesmekte" dedi.

Türkiye'den İsrail'e giden ilk 5 maddeden birinin barut olduğunu kaydeden Çalışkan, "Evrakta sahteciliğe başladılar, gemi çıktıktan sonra hedef yönünü değiştirmeye başladılar bana bu yönde AK Partili bir dostum yüreği yandığı için bu bilgiyi verdi" dedi.