Türkiye’de artan hayat pahalılığı ve her geçen gün yükselen enflasyon sebebiyle vatandaş fiyatların altında ezilmeye devam ediyor… Maliyetler katlandıkça başta emekliler olmak üzere toplumun birçok kesimi yaşam şartlarını zorlu bir şekilde çeviriyor. İktidar sık sık vatandaşları "enflasyona ezdirmeyeceğiz" desede maaşların yetersizliği ve yüksek enflasyon milyonların belini bükmüş durumda. Vatandaş artık günü idare ederek yaşamanı çevirmeye çalışırken de Meclis'te artan hayat pahalılığı sık sık gündeme getirildi ancak iktidar kanadı tarafından görmezden gelindi. 

TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti ve CHP milletvekilleri arasında polis intiharları tartışması yaşandı TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti ve CHP milletvekilleri arasında polis intiharları tartışması yaşandı

BİSAM: Yoksulluk sınırı 25 bin lirayı geçti

DİSK Birleşik Metal-İş Sınıf Araştırmaları Merkezi BİSAM’ın son açıkladığı verilerine göre mart ayında sağlıklı ve dengeli beslenmenin maliyeti günlük 550 lirayı, dört kişilik bir aile için açlık sınırı 16 bin lirayı, yoksulluk sınırı 57 bin lirayı, tek başına yaşayan bir kişi için ise yoksulluk sınırı 25 bin lirayı geçti. 

Saadet-Gelecek Grubu'nun önergesi reddedildi

Saadet-Gelecek Grubu ise, ülkedeki hayat pahalılığı sorununa dikkat çekmek ve çözüm önerileri sunmak amacıyla önemli bir adım attı. Grup, özellikle emekliler ve dar gelirli çalışanlar başta olmak üzere vatandaşların karşı karşıya kaldığı ekonomik zorlukları ele almak için Meclis'te bir araştırma açılmasını talep etti. Ancak Saadet-Gelecek Grubu'nun attığı bu adım AK Parti-MHP oylarıyla reddedildi.

Yazıcı: Acı ama gerçek...

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı sosyal medya hesabından vatandaşların yaşadığı ekonomik sıkıntıyı ve bundan dolayı yaşadıkları mağduriyeti sayı vererek açıkladı.

Yazıcı, “Sizlerle bugünkü hâlimizi anlatan çok acı ama bir o kadar da gerçek sayıları paylaşıyorum. 17 milyon kişi, yeterince ısınamadığından şikayetçi. 32 milyon kişi, haftada iki gün bile protein tüketemiyor. 50 milyon kişi, önümüzdeki yaz ayında bir hafta bile tatil yapamayacak” dedi.