Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek kamuda tasarruf paketinin detayları için kameralar karşısına geçti. Üç ana başlık içeren pakette taşıtlardan kamu binalarına, yatırım projelerinden diğer harcama türlerine kadar birçok alanda tedbirler açıklandı. Paket kapsamında 3 yıl boyunca emekli olanlar hariç kamuya yeni personel alımı yapılmayacak, kamuda 3 yıl süreyle yeni araç satın alma ve kiralama yapılmayacak.

Paketin açıklanmasının ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu X hesabından paylaşımda bulundu. Karamollaoğlu, "Dün “bunlar çerez parası” diyenlerin, “itibardan tasarruf olmaz” diyenlerin, 22 yılın sonunda tasarrufun bir ihtiyaç olduğunu hissetmiş olmaları bile önemli bir adımdır" dedi.

Karamollaoğlu'nun açıklamasının tamamı şu şekilde;

Dün “bunlar çerez parası” diyenlerin, “itibardan tasarruf olmaz” diyenlerin, 22 yılın sonunda tasarrufun bir ihtiyaç olduğunu hissetmiş olmaları bile önemli bir adımdır

Ancak alınacak bu tedbirlerin, bütçenin sadece binde birine tekabül edecek olması ise; tıpkı kanseri aspirinle tedavi edeceğini iddia etmek gibidir ve tam bir komedidir.

Mustafa Deniz: Daha güçlü bir enerjiye ihtiyacımız var Mustafa Deniz: Daha güçlü bir enerjiye ihtiyacımız var