Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Volkan gültekin'in Ankapark iddialarına TV5'de Mustafa Yılmaz'ın sunduğu Kulis Ankara programında cevap verdi.

Şanlıurfa’daki saldırıda bir asker daha şehit oldu Şanlıurfa’daki saldırıda bir asker daha şehit oldu

Melih Gökçek: "Bu Beypazarı'nın yirmi bir sıra düşmesine bir izah versin. Gülerek değil Volkan gülerek değil. Cevap ver bakalım hadi."

Volkan gültekin: "Uykularını kaçırdığım ne kadar da belli olur. Ne kadar heyecanlı Melih Bey."

Melih Gökçek: "Dalga geçme sen zamanında bana yağ çekmek için ödül veren adamsın. Volkan sen bana ödül veren adamsın. Ben seni adam yerine koymadım."

Volkan gültekin: "Neden yağ çektin falan diyor ben şimdi ona bir cevap vermem gerekiyor. Çok heyecanlı Melih Bey, onun heyecanını alalım. O yayınlara bağlanıp gazetecilerle dalga geçmeyi, tweet atatarak dalga geçmeyi bir şiar edinmiş biri.

Ben haber Ankara'sının sahibiyken satmamışken ödül törenleri düzenliyordum. Fen işleri dalında o dönem yaptığı bir köprüyü de hatırlamıyorum. Ödül almış. O yağ çekmeyi aynı ödül töreninde Fethi Yaşar'da var. Aynı ödül töreninde Mansur Yavaş da

Bu aslında ödülün o projeye duyulan ilgiye göre verilen ödüller. Ne yağ çekeceğim? Herkes bilir ki ben şerefimle, namusumla, gazetecilik yaptım. Bana yağ çektin ya ne yağ çekeceksin? Benim kimseye bir borcum yok. Yedi sülalemi araştır bakalım. Iki Beypazarı hikayesi küçük bir kasaba, sıfır turist. Mansur Yavaş diye bir adam geliyor. Oradaki evleri hem sivil toplum kuruluşlarını, hem oradaki şirketleri, orada üretim yapan şirketi harekete geçirerek yeniliyor.

Tarihini, kültürünü kazandırıyor. Beş yüz bin turist gelir hale getiriyor. Uluslararası akademik konulara, tezleri kendisine de gönderebilirim yarın. Konu oluyor. Herkes Beypazarı başarısını biliyor."

Melih Gökçek: "Böyle büyük ayaklarda o durma sen benim çocuğum yaşındasın. Haddini bil."

Volkan gültekin: "Vallahi Melih Bey ben otuz altı yaşında Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin bir bürokratıyım. Siz ise iki bin on yedi yılının ekim ayında Cumhurbaşkanı tarafından istifa ettirilmiş bir vatandaşımızsınız. Yaşın burada önemi yok. Eminim ki benden çok daha küçük çocuklar bile böyle projelere gömmezdi paraları."