Akaryakıtta çifte indirim fiyatlara yansıdı: İndirim sonrası akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? Akaryakıtta çifte indirim fiyatlara yansıdı: İndirim sonrası akaryakıt fiyatları ne kadar oldu?

Akaryakıt fiyatlarındaki olağanüstü artışlar devam ediyor. Yüksek enflasyon, vergi artışları ve küresel piyasalardaki dalgalanmalar, motorin fiyatlarına yeni bir zam daha getirdi. Gece yarısı itibarıyla motorine 1 lira 38 kuruş zam yapıldı. Bu zamla birlikte İstanbul'da motorinin litresi 42,90 TL'ye, Ankara'da 42,32 TL'ye, İzmir'de ise 42,58 TL'ye yükseldi.

24 saat geçmeden motorine bir zam daha

Halktv'de yer alan habere göre; ancak bu artışlarla sınırlı kalmadı. 24 saat içinde ikinci bir zam haberi geldi. Gece yarısı itibarıyla motorine 1 lira 40 kuruş daha zam yapılacak. Böylece motorin litresi 44 lirayı aşmış olacak. Mazot fiyatları, tarihinde ilk defa 43 liranın üzerine çıkacak.

Benzine de 2 liralık zam

Ayrıca, benzine de bu gece itibarıyla 2 TL civarında bir zam öngörülüyor. Bu durum, akaryakıt fiyatlarının vatandaşlar üzerindeki olumsuz etkilerini artırmaya devam ediyor.