Emekli ikramiyesi, her geçen gün artan geçim sıkıntısı çeken milyonlarca vatandaş tarafından takip ediliyor. Emekli ikramiyesi hakkında açıklamalarda bulunan AK Partili Hamza Dağ, Hazine ve Maliye Bakanlığının ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının konu hakkında çalıştığını belirtti.


EMEKLİ İKRAMİYESİ VERİLECEK Mİ?

Markette 37 üründen 29’unun fiyatı arttı: Limonda tarladan markete fiyat farkı 6,5 kat! Markette 37 üründen 29’unun fiyatı arttı: Limonda tarladan markete fiyat farkı 6,5 kat!
  • Cumhuriyet bayramı ikramiyesi verileceği iddiası henüz hükümet temsilcileri tarafından doğrulanmadı ancak Cumhuriyet'in 100 yılı dolayısıyla emeklilere verileceği iddia ediliyor.
  • Bir kereliğine ödenecek ikramiyenin miktarı üzerindeki çalışmalar devam ederken, ilk olarak masaya 5 bin lira rakamının geldiği konuşuluyor.
  • Emekli ikramiyesi için kabine toplantısında kararın alınması ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

EMEKLİLERE 5 BİN TL İKRAMİYE SORUSU
Hamza Dağ, 29 Ekimde emeklilere 5 bin lira ikramiye verilip verilmeyeceğine yönelik soru üzerine “Bir tarih vermek benim bulunduğum pozisyon itibarıyla doğru değil. Hangi aşamada olduğunu çok fazla bilmiyorum. Ama Hazine ve Maliye Bakanlığımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız bu konuda hem emeklilerimizin bize gelen taleplerini karşılamak noktasında hem de bütçe dengesi pozisyonundaki hususu masaya yatırmak suretiyle en doğru kararı vermek için çalışmalarını hızla yapıyorlar. İnşallah bu konudaki çalışmalar nihayete erdiğinde bunu kamuoyuyla paylaşacaklardır” ifadelerini kullandı.