YSK, 31 itirazdan 30'unu reddetti YSK, 31 itirazdan 30'unu reddetti

Yaklaşık 9 aydır, 450 bin vatandaşın gözü kulağı, İstanbul Arnavutköy'de hayata geçirilecek olan Yenişehir Evleri projesinin kura çekilişinde. Emlak Konut GYO ve Türk Hava Yolları'nın (THY) iş birliğiyle geliştirilen bu dev proje, seçimler öncesinde başlatılan kampanya ile gündeme gelmişti. Başvuru süreci, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin hemen ardından, 19 Mayıs 2023 tarihinde duyurulmuştu ve iki hafta içinde projeye ev sahibi olma umuduyla 450 bin kişi başvuruda bulunmuştu.

"İstanbul'da Bir İlk: Emlak Konut ve THY'den Yenişehir Evleri" sloganıyla lanse edilen proje, Kanal İstanbul'un hemen yanı başında, 1 milyon metrekarelik bir alanda yükseliyor. Arnavutköy Dursunköy'de yer alan bu projede, 13 bin konut ve 450 ticari ünite bulunacak. Fiyatlar ise 1+1, 2+1 ve 3+1 daireler için 2 milyon TL'den başlıyor.134568

t24'te yer alan habere göre; projede, ilk etap imzaları 17 Mayıs 2023 tarihinde atıldı ve şimdiye kadar 3 etabın inşaatı için toplam 9 milyar TL'nin üzerinde sözleşme imzalandı. İnşaat çalışmaları devam ederken, vatandaşlar fiyatların güncellenip güncellenmeyeceği ve kura çekilişinin ne zaman yapılacağı konusunda merak içinde.

Projeden konut sahibi olmak isteyen 450 bin kişinin sabırsız bekleyişi sürerken, sosyal medyada Emlak Konut GYO ve Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan açıklama yapılması yönünde çağrılar yapılıyor. Projenin Kanal İstanbul'a komşu olması, 12 bin 585 konut ve 450 ticari alanın yanı sıra 528 blokun 8 kata kadar yükseleceği ve alanda 42 bin 500 kişinin yaşamasının planlandığı bu dev proje, İstanbul'un yeni yaşam merkezi olmaya aday.

Peşinat ve taksit seçenekleri ile dikkat çeken projede, satış fiyatları ve ödeme planları da vatandaşların ilgisini çekiyor. Projede yer almak isteyenler, yapılacak kura çekilişi için gün sayıyor."