Saadet Partisi: Necmettin Erbakan, Mili Görüş Belediyeciliği ile iktidarların unuttuğu vatandaşlara ulaştı Saadet Partisi: Necmettin Erbakan, Mili Görüş Belediyeciliği ile iktidarların unuttuğu vatandaşlara ulaştı

Sanders açıklamasında, "İsrail'in, Gazze'deki masum erkek, kadın ve çocukları ayrım gözetmeksizin bombalaması modern tarihin en karanlık sayfaları arasında hatırlanacak. ABD bu eylemlerdeki suç ortaklığımıza son vermelidir" dedi.

İsrail'in Gazze'de 18 binden fazla insanın hayatını kaybetmesine neden olan saldırıları devam ederken ABD'li Senatörden ateşkes çağrısı geldi.

ABD'li Senatör Bernie Sanders sosyal medya hesabından Başkan Joe Biden'a İsrail hükümetinin eylemlerini kınayan bir mektup yayınladı.​

Sanders açıklamasında, "Netanyahu hükümetinin Gazze'deki masum erkek, kadın ve çocukları ayrım gözetmeksizin bombalaması, modern tarihin en karanlık sayfaları arasında hatırlanacak. Amerika Birleşik Devletleri bu eylemlerdeki suç ortaklığımıza son vermelidir" dedi.

Senatör Bernie Sanders sosyal medya hesabından yayınladığı açıklamasında ayrıca Başkan Biden'a seslenerek, Başkan Biden'dan iki şey yapmasını istedim:

1) Netanyahu'nun sağcı hükümetine korkunç askeri stratejisini sürdürmesi için 10 milyar dolar vermemek.

2) Gazze halkına acilen ihtiyaç duyulan yardımın ulaştırılması ve rehinelerin serbest bırakılması için BM'nin insani ateşkesini desteklemek" ifadelerini kullandı.

DNC DELEGERİ ARACI OLDU

In These Times Gazetesi'nde yer alan habere göre, Demokrat Parti (DNC) delegesi ve 300'den fazla eski çalışan dahil olmak üzere Sanders'ın destekçilerinin çoğu, ateşkesle ilgili bir mektup gönderdi.

Eski çalışanlardan gelen mektupta, "Başkanlığının sonuçlarını şekillendirmeyi başardığınız yolların da gösterdiği gibi, Başkan Biden tavsiyelerinize açıkça değer veriyor. Sizden bu krizde politik, ahlaki ve stratejik olarak neyin tehlikede olduğunu açıkça belirtmenizi istiyoruz” denildi.

Mektupta ayrıca Sanders'a, Filistin halkına yönelik şiddeti, Filistin topraklarının yasa dışı işgalini ve Gazze ablukasını daha da artıran ABD askeri fonlarının sona ermesini destekleme çağrısı da yapıldı.