Adnan Oktar'ın kurucusu ve lideri olduğu 'Adnan Oktar suç örgütü' 2018 yılında yapılan operasyonla çökertilerek Türkiye gündemine oturdu. Aradan geçen yaklaşık 6 yılda mahkeme süreci ve itirafçıların sözleri ile Adnan Oktar ve suç örgütü gündemdeki yerini korumaya ve tartışılmaya devam ediyor.

Örgüt en son kadınların nasıl istismar edildiği ve örgütün işleyişini konu alan 'Kedicik' belgeseliyle gündeme geldi.tasarımsu (14)-114

'Acun Ilıcalı da benim talebemdi'

Adnan Oktar örgütü ile bir dönem ilişkisi olduğu iddia edilen isimlerden biri de televizyoncu ve sunucu Acun Ilıcalı oldu.

Adnan Oktar'ın "Acun Ilıcalı da benim talebemdi. Ağabeyi de. Doktordur ağabeyi. Uzun süre benim yanımda kaldı ağabeyi. Daha eskidir. Acun da 10-15 yıllık talebemdir. O çok yaman bir kerata. Küçük yaşta annesi babası trafik kazasında ölmüştü. Küçük sevimli bir kızı vardı, onu çok severdik." iddialarına Ilıcalı'dan yanıt geldi.

'1 buçuk 2 yıl görüştüm'

Gazeteci Enver Aysever'in programında katılan Ilıcalı iddialara ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

Kelime-i Tevhid bayrağı açan kişiye saldırının cezası belli oldu Kelime-i Tevhid bayrağı açan kişiye saldırının cezası belli oldu

"19 yaşındaydım. Annemlerin rahmetli olduğu bir dönem. Manevi açıdan yakın hissettiği dostlarımla bir dönem görüşmüşlüğüm oldu. 35 sene önce. 1 buçuk 2 yıl. Sonra bulunduğum ortamı beğenmeyerek ayrıldım."

Acun Ilıcalı, Oktar ile yakın dönemde tekrar görüşüp görüşmediğine dair soruya ise, "35 yıldır görüşmüyorum. Neredeyse 50 yıl oldu. Ondan sonra ne bir kere gördüm. Ne de yan yana geldim. Ne yapalım şimdi?" şeklinde yanıt verdi.

Sanık Adnan Oktar'ın 'örgüt yöneticiliği', 'cinsel istismar', 'eğitim hakkının engellenmesi', 'eziyet', 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' ve 'kişisel verilerin kaydedilmesi' suçlarından toplamda 891 yıl hapisle cezalandırıldığı davada geçtiğimiz günlerde HSK 2. Ceza Dairesi, Adnan Oktar'la irtibatlı oldukları tespit edilen 5 yargı mensubu hakkında yargılama izni verdi.