AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta’nın Gelecek ve Saadet Partili milletvekillerine hitaben; “Siyasi iradeden bahsediyorsak Sn. Milletvekili seçime hangi partinin adayı olarak girdi onu hatırlatırım.” söylemi sonrası; Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin’den sert bir yanıt geldi. Genel Kurula hitabında AK Partili Usta’nın siyasi nezaketsizlik yaptığını dile getiren Şahin, “Demokrasinin bu tecrübesine tahammül etmek zorundasınız” dedi. 

1991 SEÇİMLERİNDE SAYIN BAHÇELİ, REFAH PARTİSİ LİSTELERİNDEN SEÇİME GİRDİ 

Grup Başkanvekili Şahin, geçmiş dönemlerde yapılan seçim uygulamalarına atıf yaparak, “Leyla Hanım başka parti listelerinden seçilmeye "milli irade" gibi garip bir açıklama yaptı. Ben burada bütün AK Partili arkadaşlara sesleniyorum, bu konuda söylenenler de başka oluyor. Değerli milletvekilleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi farklı seçimlerde farklı demokrasi tecrübelerini yaşamıştır. 1991 seçimlerinde Sayın Bahçeli, Refah Partisi listelerinden seçime girdi. Sayın Türkeş, Refah Partisi listesinden seçildi, geldi. Burada hiçbir parlamenter "Başka listeden seçildiniz” diye bir siyasi nezaketsizlik yapmamıştır. Şimdi arkadaşlar demokrasinin bu tecrübesine tahammül etmek zorundadırlar.” İfadelerini kullandı. 

İKİ GÜN ÖNCE BAŞKA PARTİDEN SEÇİLEN BİR MİLLETVEKİLİNİ TRANSFER EDEREK BURADA ALKIŞLAYAN ARKADAŞLARDAN BAHSEDİYORUZ 

Şahin sözlerinin devamında, “Burada daha iki gün önce başka partiden seçilen bir milletvekilini (Nebî Hablemitoğlu) transfer ederek burada alkışlayan arkadaşlardan bahsediyoruz; bu daha vahim bir şeydir. 

SİZİ ORTAKLARINIZA SAYGILI OLMAYA DAVET EDİYORUM 

Daha vahimi ne biliyor musunuz Leyla Hanım? Daha vahimi şu: Aynı demokrasi tecrübesini siz de yaşadınız, sizin listelerinizden de başka arkadaşlar seçildi, siz bize bu siyasi nezaketsizliği yaparken aslında sizin kendi ortaklarınıza da bu nezaketsizliği yapıyorsunuz; bu anlamda da sizi kınıyoruz. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sokak hayvanları sorununu mutlaka çözüme kavuşturacağız Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sokak hayvanları sorununu mutlaka çözüme kavuşturacağız

Yerel seçimlerde bazı yerlerde aday çıkarmayacaksınız bunların hepsi seçim yasalarından kaynaklanan ve demokrasinin de kendine göre bulduğu tecrübelerdir. Sizi, demokrasinin tecrübelerine, millî iradeye saygılı olmaya ve en başta da ortaklarınıza saygılı olmaya davet ediyorum” Şeklinde konuştu.