Türkiye, tüm dünyada olduğu gibi bu yaz en sıcak yazlarından birin yaşadı. El Nino sıcaklıkları tüm yurdu kasıp kavurdu. Kasım ayına girmemize rağmen, sıcaklıklar etkisini göstermeye devam ediyor. Yılda milyonlarca turisti ağırlayan Antalya'yı hafta sonu yağmur bastırdı. Hava sıcaklıkları bugün itibarıyla yükselince vatandaşlar soluğu sahillerde aldı. Kasım ayı olmasına rağmen termometreler 30 dereceyi gösterdi.

Ailesine saldırıp 10 yaşındaki kuzenini öldürdü, cezası belli oldu Ailesine saldırıp 10 yaşındaki kuzenini öldürdü, cezası belli oldu

8076039

Mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklığa yüzde 75’lere varan bunaltıcı nem eşlik edince kentin sahillerini turistlerle doldurdu. Kent sakinlerinin de akın ettiği Konyaaltı Sahili’nde turistler ve vatandaşlar bol bol güneşlenerek denize girmeyi de ihmal etmedi. Deniz keyfi yaşayan vatandaşlardan biri, Antalya’yı şu sözlerle özetledi: Kasım ayında bile denize girebiliyoruz. Yazlar uzadı gibi, dün yağmur vardı ama bugün yazdan kalma bir hava var. 4 mevsimi bir arada yaşıyoruz ama genelde kış ayını görmüyoruz.