Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, tüm çöp toplama ve temizlik hizmetlerini belediye bünyesinde topladı. 2021 yılında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in katıldığı törenle 28 adet temizlik aracının Buca Belediyesi bünyesine dâhil edilmesini sağlayan Kılıç, böylece 1 milyar liralık tasarruf yaptı.

Çöp konteyneri sayısı artırıldı

Buca Belediyesi, kentte 5600 olan çöp konteyneri sayısını da 8100’e çıkarttı. Su ve koku geçirmez özelliğe sahip 2500 adet galvaniz çöp konteyneri alındı. 770 litre kapasiteye sahip galvaniz tipli konteynerler, 47 mahallede ihtiyaç duyulan noktalara yerleştirildi. Belediye, parklara da 100 adet ahşap bahçe tipi küçük çöp kutusu koydu.

Temizlik timleri

Muhtarlarla gerçekleştirilen iş birliği sonucunda mahallelerde temizlik timleri kuruldu. Bucalılara daha temiz ve sağlıklı sokaklarda yaşama imkânı sunmak amacıyla hizmet veren temizlik ekipleri, toplamda 40 kişiyle her gün 4 mahallede geniş kapsamlı çalışmalarını sürdürüyor.1564985306

Günde 400 ton atık toplanıyor

Buca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ayrıca, 47 mahallede, 3657 sokak, 54 cadde, 2 bulvar ve 2 küme evlerinde üç vardiya çalışarak her gün toplam 400 ton evsel atık topluyor.

Buca’nın parası Buca’da kaldı

Concrete Block Machine Concrete Block Machine

Başkan Erhan Kılıç, “Buca’da uzun yıllardır taşeron şirkete ait araçlarla gerçekleştirilen temizlik hizmetlerinde tarihi bir değişiklik yaşadık. Buca’nın parası Buca’da kaldı. Yaptığımız tasarrufla Buca halkına daha nitelikli hizmet sunmak için hareket ettik. Yarının Buca’sı için var gücümüzle çalışırken hemşehrilerimize pırıl pırıl bir kent sunmak için tüm imkânlarımızı ortaya koyuyoruz” dedi.