Elektronik müzik dünyasının kalbini yakından takip edenler için, Argy ismi oldukça tanıdık bir isim olarak karşımıza çıkıyor.

Argy'nin hayranları için müjde! Ünlü DJ önümüzdeki günlerde İstanbul'da olacak. Bu unutulmaz müzik deneyimini kaçırmak istemeyenler için Argy Konseri biletleri biletinial.com’da.

Argy Kimdir?

Argy, ya da gerçek adıyla Argyris Theofilis, 1985 yılında Yunanistan'ın Rodos adasında dünyaya geldi. Küçük yaşlardan itibaren hayallerinin Rodos'un sakin Ege atmosferiyle örtüşmediğini hisseden başarılı sanatçı Argy, müzik tutkusunun peşinden gitmek için yola çıktı. İlk durağı Berlin olan Argy, daha sonra 18 yaşında ikinci evi olarak nitelendirdiği Londra'ya taşındı. 19 yaşına geldiğinde ise Londra'daki ilk resmi anlaşmasını imzalayarak müzik kariyerine sağlam bir başlangıç yapmış oldu.

Argy, müzik tutkusunun peşinden gitmenin faydalarını görmüş bir sanatçı olarak karşımıza çıkar. Thames Valley Üniversitesi'nde müzik teknolojisi eğitimi alan Argy, 2008 yılında henüz 20'li yaşlarının başındayken Berlin'in ikonik gece kulübü Panorama Bar'da çalmaya başladı. Bu sayede elektronik müzik dünyasının en önemli isimlerinden Solomun ve The Martinez Brothers ile çalışma şansı yakaladı.

Mide Küçültme Ameliyatı Nedir? Mide Küçültme Ameliyatı Nedir?

Argy'nin müzik kariyeri, birçok önemli isimden etkilenmiş olup onlarla işbirlikleri yaparak şekillendi.Steve Bug, Sven Väth, Seth Troxler, Damian Lazarus, Archie Hamilton ve John Digweed gibi uluslararası müzik dünyasının önde gelen isimleri de Argy'nin kariyerinde önemli bir yere sahiptir.

Argy Konseri Biletleri 2024

Argy, elektronik müzik ve house müzik yapımcısı ve vokalist Mama (Simone Ogunbunmi) ile de unutulmaz bir işbirliğine imza attı. 2011 yılında Mama'ya ilk teklifi götüren Argy, bu projeyi 2015 yılında hayata geçirmiş olup "Domination" adındaki albüm, deep house ve deep techno tarzında on bir parçadan oluşmaktadır. 90'ların izlerini taşıyan albümün çıkış parçası ise "Who Am I" oldu. Domination, Argy'nin ilk vokal albümü olma özelliğini taşır ve Soul II Soul ve Massive Attack gibi pop gruplarından ilham aldıklarını belirtmektedir.

Dünyanın önde gelen elektronik müzik firmalarıyla projeler gerçekleştiren Argy, Play It Say It, Cuttin' Headz, Rebirth ve Desolat gibi plak şirketleriyle çalıştı. Kerri Chandler ve Manuel Göttsching gibi sektörün önde gelen isimleriyle işbirlikleri yapma fırsatı bulan başarılı dj, Amnesia, Space, Destino ve Pacha'da ve Berlin'deki Panorama Bar'da düzenli olarak yer aldı. Argy, 2009 yılında "These Days" adında kendi plak şirketini de kurmuştur.

Argy, sanat hakkındaki düşüncelerini bir röportajda şöyle dile getirmektedir: "Sanatın hiçbir yerinde bir 'olmalı' olması gerektiğini düşünmüyorum. Bazı sanatçılar siyasi görüşlerini halka açıklamaları gerektiğini düşünürken, bazıları bunu yapmamalı. Örneğin, bir birey olarak hala geliştiğimi hissettiğim ve zamansız olmayacak mesajlar iletmek istemediğim için bundan uzak duruyorum. En azından yapmaya çalışıyorum."

Elektronik müziğin hemen her türünde eser üreten bir sanatçı olan Argy, hipnotik vokaller, mistik atmosferler, sürükleyici ritimler ve duygusal melodilerle karakterize edilen bir müzik tarzına sahip.

Editör: Melisa Aykaç