Tokat’ta gerçekleşen olay, 23 Ekim Pazartesi günü Gürsel Mahallesi’nde meydana geldi. Şehit Dursun Yöntem Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Dursun Efe Andıç, öğlen saatlerinde bisiklet sürmek için evden ayrıldı ancak geri dönmedi.

Anne Aslıhan Güneş, ilerleyen saatlerde oğlunu evde göremeyince endişelenerek kayıp başvurusunda bulundu. Polis, kayıp çocuğu bulmak için arama çalışmalarını başlattı.

İtiraf etti: Tartıştıktan sonra öldürdümtasarımsuu.JPG (3)-49

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü özel bir ekip kurarak kent güvenlik kameralarını inceledi. Bu çalışma sonucunda Dursun Efe’nin bir kişiyle beraber bisiklet sürdüğü tespit edildi.

Polis ekipleri, Dursun Efe’ye ait bisikleti Gümüştop köyü yolu üzerinde buldu. Bu bulgu üzerine gözaltına alınan U.G., sorgusunda Dursun Efe Andıç ile tartıştıktan sonra onu öldürdüğünü itiraf etti. U.G’nin verdiği bilgiye göre, Dursun Efe’nin cesedi, yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki Arapbağları mevkiindeki ağaçlık alanda bulundu.

Yapılan ilk inceleme sonucunda Dursun Efe Andıç’ın bıçaklanarak öldürüldüğü tespit edildi. Ceset otopsi için Tokat Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. (DHA)