Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen, 9. Dünya Helal Zirvesi ve 10. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Helal Expo Fuarı 2023, bugün sona eriyor. Fuarın açılış gününde düzenlenen panellerde helal tedarik zinciri, sektördeki riskler ve helal ekonomisinin geleceğine dair konuşmalar yapıldı. Helal pazarının en önemli etkinliklerinden biri olan 9’uncu Dünya Helal Zirvesi, açılış töreninin ardından Malezya, Endonezya, Pakistan, Senegal, İspanya gibi ülkelerden helal sektörünün önemli isimlerinin söz aldığı panellerde helal ekonomi altyapısı, helalde sahtecilik, helal tedarik zinciri konuları üzerine konuşmalar gerçekleştirildi.

Fuarın gözdesi Hesna Rose Gül Ürünleri firması oldu

Gelecek Bu Hangar’dan Çıkacak! Gelecek Bu Hangar’dan Çıkacak!

Helal Fuarında 4’üncü Hol No: 7’de misafirlerini ağırlayan Hesna Rose firması, fuarın gözdesi olarak dikkatleri üzerine çekti. Fuarın hem müşterileri, hem tedarikçileri, hem bayileriyle buluşma açısından olumlu bir havada geçtiğini, yeni pazarlar bulabilmek adına aşamalar kaydettiklerini belirten Hesna Rose Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Said Demirdöğmez, “Gül diyarı Isparta’nın güllerinden ürettiğimiz birbirinden kaliteli ürünlerimizle farkımızı ortaya koyuyoruz. Gül suları, sabunlar, gül kahvesi ve diğer alanlarda markamızı farklı kılmak, kalitemizle öncü ve lider olabilmek için her türlü çabayı sergiliyoruz. Hesna Rose olarak firmamız adına satışını yaptığımız ve markamız adına üretilen ürünlerimizin doğallığına kesinlikle dikkat ediyoruz. Doğal ve katkısız olduğuna dair belgelerimizle insanlara yanlış ürün satmamayı prensip haline getirdik. Doğal, katkısız, renklendirici ve daha uzun ömürlü olması için katılan malzeme ve kimyasallardan kesinlikle uzak duruyoruz. Bununla birlikte, herkes faydalansın diye Türkiye’nin her tarafına ürünlerimizi gönderiyoruz. Esnaf ve bu işin toptan kısmıyla ilgilenen müşterilerimize en uygun bir şekilde tedarikçi konumundayız” dedi.

“Ürünlerimizi en doğal, katkısız şekilde üretiyoruz”

Üç kalem ürünün üretim süreçlerini yürüttüklerini, bizzat kendi firmaları adına bir üretim tesisi açma gereksinimi duymadıklarını ifade eden Demirdöğmez, “Hali hazırda bu işi hakkıyla yapan Isparta’da doğal haliyle üretimini yapan firmalar, bu firmaların üretim tesisleri var. Biz de ürünlerimizi en doğal, katkısız şekilde hazırlayıp, nasıl olması gerektiği, içinde kullanmasını istediğimiz malzemeleri söyleyip üretimini bir nevi fason olarak gerçekleştiriyoruz. İnsanlar fason üretim deyince çekince koyuyorlar. Ancak her firmanın kendi kalitesinde ürettirdiği ve ürünlerini tedarik ettiği başka başka firmalar var. Biz de bu şekilde kendi markamıza ait ürünleri ürettirip, dağıtımını ve satışını yapmaktayız” ifadelerini kullandı.  Ürünlerinin satışını hem internet sitesi aracılığıyla hem de toptan ve perakende olarak direkt anlaşmalı kargoları ile esnaflarına ve müşterilerine dağıttıklarını belirten Demirdöğmez, “Müşterilerimiz isterlerse firmamız ile direkt iletişime geçip sipariş verebiliyorlar, isterlerse hem internet sitemizden, hem Instagram hesabımızdan, hem de trendyol ve çeşitli pazar yerlerinden bize ulaşıyorlar. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını her türlü karşılıyoruz. Daima hazırda ve görüşme alanında bulunuyoruz ki; müşterilerimize en hızlı hizmeti verebilelim. Hem internet ortamı hem de telefondan bize ulaşan müşterilerimize istedikleri ürünün ister bizim kendi markamız olsun, ister farklı markalar olsun en az maliyet ile ulaştırmaktayız” açıklamasını yaptı.