Bir süredir tedavi gören 93 yaşındaki 10. Diyanet İşleri Başkanı, 19, 20 ve 21. dönem milletvekili olan Lütfi Doğan Hakk'ın rahmetine kavuştu.

Doğan, kurucusu olduğu ve Mütevelli Heyeti Başkanlığı görevini yürüttüğü İslami İlimleri Araştırma ve Yayma Vakfında (İSİLAY), talebelerin dini ilimler yolunda yetişmesinde öncü olmanın yanı sıra hadis ve tefsir dersleri verdi. 

İSİLAY Vakfı Yönetimi ise Lütfi Doğan'ın vefatına ilişkin şu açıklamayı kaydetti;

Eski Diyanet İşleri Başkanımız ve İslami İlimler Araştırma ve Yayma Vakfımız (İSİLAY) Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Doğan Hocamız Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Başımız sağolsun. Allah rahmet eylesin. Mekânı Cennet makamı àli olsun. Cenaze namazı ve taziye ile ilgili bilgiler bilahare duyurulacaktır.

Saadet Partisi: Necmettin Erbakan, Mili Görüş Belediyeciliği ile iktidarların unuttuğu vatandaşlara ulaştı Saadet Partisi: Necmettin Erbakan, Mili Görüş Belediyeciliği ile iktidarların unuttuğu vatandaşlara ulaştı

Lütfi Doğan Hoca’nın cenaze namazı bugün Ankara Hacı Bayram Veli Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınacak. Ardından Salı günü (04.12.2023) ise İstanbul da Süleymaniye Camii'nde öğle namazını müteakip cenaze namazı sonrası  Süleymaniye haziresine defnedilecektir.