3 organize suç örgütü çökertildi: 63 şüpheli gözaltında 3 organize suç örgütü çökertildi: 63 şüpheli gözaltında

Sosyal medyada "DiyarbakırRamazan Hoca" olarak tanınan Ramazan Pişkin, İstanbul'un Fatih ilçesinde öldürüldü.

DHA'nın haberine göre, cinayet bugün öğle saatlerinde Cerrahpaşa'daki Ramazan Pişkin'e ait iş yerinde işlendi. Pişkin iş yerinde defalarca bıçaklanarak öldürüldü.

İhbar sonrası olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Polis kaçan saldırganı arıyor.

Ramazan Pişkin, 2015 yılından itibaren Diyarbakır Ulu Cami avlusunda yaptığı konuşmalarla tanındı. Daha sonra sosyal medya platformlarındaki videolarıyla ünlü oldu.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, kendisine ait çay ocağında bıçaklanan Pişkin'in, hastaneye kaldırıldığı, müdahalelere rağmen kurtarılamadığı belirtildi. Saldırganın arandığı aktarılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Ramazan Pişkin, 31.01.2024 günü saat 13.50 sıralarında Cerrahpaşa Mahallesi Kocamustafapaşa Caddesi 88 numaralı adreste bulunan ve kendisinin işlettiği çay ocağında, kimliği belirsiz bir şahıs tarafından bıçaklı saldırıya uğramıştır. Göğüs bölgesinden üç bıçak yarası alan ve 112 ekiplerince hastaneye kaldırılan Ramazan Pişkin, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir. Pişkin’i öldüren şahsın kimlik tespiti ve yakalama çalışmaları devam etmektedir."

Ramazan Pişkin kimdir?

Diyarbakır'daki tarihi Ulu Cami'de dini sohbetlerde bulunan ve "Ramazan Hoca" olarak anılan Ramazan Pişkin'in konuşmaları sosyal medyada tıklanma rekorları kıran videolarla tanındı.