Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda konuşma yaptığı sırada fenalaşarak yere yığılan ve ardından hastaneye kaldırılan Saadet Partisi milletvekili Hasan Bitmez, Hakk’a yürüdü.

Saadet Partisi, Milli Görüş camiasını derin bir üzüntüye boğan Bitmez'in vefatı İslam Coğrafyası'nda da büyük bir üzüntü oluşturdu. Dünyanın birçok yerinden Bitmez için Saadet Partisi'ne taziye mesajları gelmeye devam ederken Dünya İslami Uyanış Forumu'da taziye mesajı yolladı. 

Mesajda Bitmez'in vefatının İslam Coğrafyasındaki arkadaşlarını derin bir üzüntüye neden olduğu belirtilirken çabalarının İslam Ümmetinin aklında kalacağı kaydedildi.

Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye, 10 yıl denizlerimizi koruyacak Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye, 10 yıl denizlerimizi koruyacak

İşte mesajın tamamı;

Hayatını İslam alemini birleştirmeye, Müslüman milleti uyandırmaya ve son olarak da Filistin'in mazlumiyetini savunmaya adayan SaadetPartisi'nin Muhterem Milletvekili ve TBMM üyesi değerli kardeşim Merhum Hasan Bitmez'in vefat haberi, bizi ve İslam dünyasındaki dostlarını derinden üzmüştür. Onun Millet Meclisi'ndeki vekilliği boyunca mazlum Filistin ve Gazze halkının savunulması yönünde sarf ettiği değerli çabaları her zaman İslam ümmetinin aklında kalacaktır.
Bu acı kaybı Türkiye'deki büyük Millî Görüş camiasına, saygıdeğer şahsınıza, onun dostlarına, yoldaşlarına ve saygıdeğer ailesine başsağlığı dilerken merhuma Yüce Allah'tan rahmet ve mağfiret; kederli ailesine, yakınlarına ve dostlarına da sabr-ı cemil diliyorum.

Dr. Ali Ekber Velayeti Dünya İslami Uyanış Forumu Genel Sekreteri