Galatasaray ve Fenerbahçe arasında oynanması planlanan Süper Kupa finali, Atatürk baskılı tişörtlere ve bazı pankartlara izin verilmemesi nedeniyle, kulüplerin sahaya çıkmama kararının ardından ertelendi. Bir devlet kuruluşu olan ve Süper Kupa maçının organizatörlüğünü yürüten Riyadh Season'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Öncelikle, kardeşimiz Türkiye Cumhuriyeti ile değişik alanlardaki yakın ilişkilerimizden duyduğumuzu gururu ifade etmek isteriz. Bunların arasında spor sahalarındaki işbirliği de bulunuyor.

Murat Kurum mal varlığını açıkladı Murat Kurum mal varlığını açıkladı

Maçın, kapsamı dışında herhangi bir slogan olmaksızın spor yapılmasını gerektiren uluslararası futbol yönetmelikleri ve düzenlemelerine uygun olarak zamanında yapılmasını dört gözle bekliyorduk. Bu konu maç öncesinde yapılan hazırlık toplantılarında Türkiye Futbol Federasyonu ile görüşüldü. Bu görüşmelerde uluslararası yönetmelikler ve düzenlemeler dikkate alınarak bu maçın da onların gerekliliklerine uygulaması gerektiğini vurgulandı.

Ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti'nin Milli Marşı'nın çalınması ve Türkiye Cumhuriyeti'nin sahip olduğu statünün tanınması için stadyum içinde ve tribünlerde Türk bayraklarının sergilenmesi konusunda anlaşmaya vardık.

Bu anlaşmaya rağmen, iki takım da anlaşmaya uymaması üzücü oldu ve bu da maçın yapılamamasına yol açtı."