Karamollaoğlu, Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ile görüştü Karamollaoğlu, Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ile görüştü

Futbol dünyasını sarsan dolandırıcılık iddiasıyla ilgili Fatih Terim ilk kez konuştu.

Milliyet'in haberine göre, "Ne alacağım vardır ne de vereceğim" diyen Fatih Terim'den, “Yılların Fatih Terim kompleksini dışa vurma fırsatı bulanlar, ilgimin olmadığı bir davaya beni karıştırmaya çalışıyor. Ne alacağım vardır ne de vereceğim. Benim adımı karıştıranların aleyhine, tarihin en büyük hukuk savaşını başlatıyorum. Hazır olsunlar” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Denizbank'ın Florya Şube Müdürü olarak Galatasaray'da Teknik Direktör Fatih Terim başta olmak üzere futbolcularla tanışan ve onların güvenini kazanan Seçil Erzan'ın, Fatih Terim'in adını kullanarak kurduğu "ponzi" sisteminde milyonlarca dolar topladığı iddia ediliyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, "Fatih Terim Fonu" diyerek futbolcuları 25 milyon 770 bin dolar ve 7 milyon 384 TL dolandırdığı gerekçesiyle Seçil Erzan’ın merkezinde olduğu farklı soruşturmalar yürütüyor. O soruşturmalardan biri Seçil Erzan’ın kendisinden nasıl fazla para aldıklarını anlattığı isimlerle ilgili.

Eski banka müdürü Seçil Erzan’ın, “2020 yılında Terim bana 300 bin dolar para vermişti. Verdiği paradan çok çok fazla istemeye başlayınca hayır diyemedim. İstediği zaman 50-100 bin gibi ona geri gönderiyordum” dediği teknik direktör Fatih Terim’in soruşturma kapsamında “müşteki” sıfatıyla 2 Haziran’da verdiği ifade “Bu fonla alakalı Seçil Erzan’a hiç para vermedim. Bahsedilen fon ile yakından uzaktan ilgim yoktur" dediği iddia edilmişti.

Bankacı Seçil Erzan'ın Futbol dünyasından ünlü isimlerin de arasında bulunduğu toplam 18 kişiye 25 milyon 770 bin dolar ve 7 milyon 384 TL dolandırdığı gerekçesiyle 226 yıl hapsi isteniyor.