İşgalci İsrail'in aralıksız saldırıları yüzünden kan gölüne dönen Gazze'de, Filistinli müslümanlar davaları için yaşam mücadelesi veriyor. Elektrik ve sudan yoksun bir şekilde hayatta kalmaya çalışan Filistinliler İsrail'e boyun eğmezken temel ihtiyaçlarını ise karşılamakta zorlanıyor. Tel-Aviv yönetimi yardımların önünü ise tıkamaya devam ediyor.

Filistin'e destekler bekletiliyor

Bir diğer yandan hem diplomatların, hem de dünya markalarının asıl zulmedilen İsrail'miş gibi davranması da gözlerden kaçmıyor. Milyonlarca insanı yerinden etmek isteyen İsrail ordusuna yardım göndermek için dev markalar birbiriyle yarışıyor.

Mcdonalds'tan ücretsiz yemek yardımıtasarım (2)-18

Dünyanın dev fast food markalarından McDonalds, İsrail'de ücretsiz yemek dağıtımına başlandığını açıklamıştı.

Carrefour'da İsrail için seferber oldutasarım (3)-7

Bu olaydan sonra Carrefour'da İsrail askerlerine destek için yardım paketleri hazırlamaya başladı. Instagram hesabından paylaşılan görüntülerde diş fırçasına kadar bütün malzemelerin paketlerin içine konulduğu görülüyor.

Türkiye'de satılan İsrail marka ürünler hangileri?

Giyim Sektörü:

Tommy Hilfiger, Nike, Adidas, Vakko, Polo, Ralph Lauren, Parizyen, Müjde, Hugo Boss, Calvin Klein, Levi's, Timberland, Giorgio Armani, Lee

Gıda Sektörü

Danone, Maggi, Jacobs, Banana, McDonald's, Burger King, Knorr, Calve, Komili, Becel, Sırma, Rama, Sana, First Sakız, Falım, Kraft Fritolay, Milka, Ruffles, Doritos, Lays, Cheetos

İçecek Sektörü:

Coca Cola, PEPSİ, Yedigün, Sprite, Fanta, Schweppes, Damla Su, Sırma, Hayat, Danone, Cappy Meyve Su, Sensun Akmina

Temizlik Sektörü:

Ace (Çamaşır Suyu), Air Wick, Ajax, Aldays, Alo (Çamaşır Tozu) Ariel (Çamaşır Tozu) Axe Calgon, Carrefour, Cif, Clear (Şampuan) Clit Bang, Colgate Dettol, Domestos (Çamaşır Suyu)

Dove Elidor (Şampuan), Fairy, Finish, Head & Shoulders, Hacı Şakir, Ipana (Diş Macunu) Jhonsons Baby, Loreal (Şampuan) Lux, Max Factor, Nıvea Omo (Çamaşır Tozu) Oral-B, Orkıd, (Özel) Palmolive, Pantene (Şampuan)

Prima (Bebek Bezi), Rejoıce (Şampuan), Prima, Protex, Rejoice, Rexona (Şampuan), Rinso (Çamaşır Tozu), Sensodyne, Signal (Diş Macunu) Unilever, Viecnetta Vileda, Vanish, Vaseline, Veet, Yumoş

İsrail'e desteğini açıklayan markalar hangileri?

Filistin Alimler Birliği'nden Müslüman halklara çağrı Filistin Alimler Birliği'nden Müslüman halklara çağrı

El Cezire'nin haberine göre İsrail'e desteğini açıklayan markalar şu şekilde;

HP

Starbucks

Puma

Mc Donals

Nestle

Hardee's

Nike

Lipton

Tide

Coca Cola

Burger King

Hyundai

IBM

L'Oreal

Subway