Merkez Bankası toplantısı ne zaman, saat kaçta yapılacak? Piyasaların gözü açıklanacak faiz kararında. Merkez Bankası faiz kararının açıklanması ile altın, döviz ve borsada ne olacak merak ediliyor. İşte Merkez Bankası toplantı saati.

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan başkanlığında toplanacak Merkez Bankası toplantısı faiz kararı bugün saat 14.00'te açıklanacak.

MERKEZ BANKASI YENİ FAİZ KARARI NE OLACAK?

Merkez Bankası'nın bu toplantıda da faiz artırımına devam etmesi bekleniyor. Odakta ise karar metninde verilecek mesajlar olacak. Sadeleşme ve sıkılaşmaya dair ipuçları aranacak.

Geçen ay gerçekleştirilen PPK toplantısında politika faizi 500 baz puan artırılarak yüzde 25,00'ten yüzde 30'a yükseltilmişti.

MERKEZ BANKASI’NIN FAİZ KARARI SONRASI ALTIN, DOLAR VE BORSADA YÖN NE OLUR?

Bu soruda jeopolitik riskleri arındırdığımızda Merkez Bankası faiz kararında aslında pozitif reel getiriye geçileceğinden ötürü piyasalarda bir kar realizasyonu görülebilir. Ardından borsada bir toparlanma göreceğimiz düşüncesindeyiz. Dolar ve altında da yönün bozulmayacağı görüşündeyiz. Jeopolitik riskler gündeme geldiğinde ise borsamızda tekrar bir düşüş hareketi görebiliriz. Altın ve dolarda da değerlenmeden bahsedebiliriz.