"Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17 Ekim'de hastane bombalandığı için İsrail’i kınarken Erdoğan’ın şirketi İsrail limanında yükleme yapıyordu" diyen Bitmez'in açıklamaları şu şekilde:

Yıldırım'dan eleştirilere cevap: Allah birine kürsü verdiyse o kişi kötülük karşısında diliyle cihat etmek zorundadır Yıldırım'dan eleştirilere cevap: Allah birine kürsü verdiyse o kişi kötülük karşısında diliyle cihat etmek zorundadır

Hepinizin sosyal medyada gördüğünden emin olduğum içinizden bu kadarıda olmaz dediğiniz iddialardan bir tanesi sizlere aktaracağım. Metin Cihan isminde gazeteci Marinatrafik.com dan aldığı bilgilerle İsrail'in Gazze'ye son saldırısı sürerken 335 gemi ile İsrail'e sevkiyat yaptık. 3 milyon tondan fazla yük taşındı. Sadece İskenderun limanından Limak Holdinge ait 78 gemi ile yaklaşık 600 bin ton sevkiyat yapıldı. Türkiye, İsrail arasındaki gemi sevkiyatını araştırırken acayip bağlantılar yakaladım ama işin bu raddeye varmasını beklemiyordum. Meğer İsrail Gazze'yi bombalarken Cumhurbaşkanımızın oğlu .. Erdağ'ın gemiciği İsrail'den sevkiyat yapıyormuş. 11 Ekim'de Limak'a ait İskenderun Limanından kalkan Manta Denizciliğe ait Halit Yıldırım adlı gemi 14 Ekim'de İsrail'in aşdot limanına vardı. Burada işlemleri yaptıktan sonra 18 Ekim'de Florida'ya hareket eder. Bu sırada İsrail Gazze'yi bombalıyordur. Bu geminin Erdoğan ile ne alakası var diyeceksiniz Google arama satırına şirketin adını Manta denizcilik ya da geminin adını Halit Yıldırım yazın yanına da Erdoğan'ı ekleyin birçok haber göreceksiniz. Ben bunla yetinmeyeceğim diyor resmi kanıtlardan kaynaklar sunacağım diyor Halit Yıldırım gemisinin bağlı bulunduğu şirket olan manta denizciliğin resmi kayıtlarına İTO sayfasından baktığımızda sahibib Mecit Mert Çetinkaya olduğunu görüyoruz. Şirketin adresi ise Salacak İskele Caddesi 18 olarak gözüküyor. Adresi aklımızda tutalım ama önce Mecit Mert Çetinkaya'ya bakalım diyor Ticaret Sicil Gazetesinden tc kimlik numarasını buldum ve İTO bilgi bankasından diğer şirketinin tesit ettim MB denizcilik Erdoğan'ın şirketi şimdi adrese bakalım evet aynı web sitesi aynı ortağına bakalım Erdoğan. Özetle Cumhurbaşkanı Erdoğan 17 Ekim'de hastane bombalandığı için İsrail'İ kınarken Erdoğan'ın şirketi İsrail limanına yükleme yapıyormuş. 28 Ekim'de İsrail'e laflar dizip insanları mitinge çağırırken oğlunun gemisi yük tutmuş Akdeniz'de hedefine ilerliyordu.