Saadet Partisi Milletvekili ve Türkiye-İran Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesi Hasan Bitmez için Tahran'da anma töreni düzenlenecek.

Akşener: Birine göre 'Gavur İzmirsin' diğerine göre 'mecbur' Akşener: Birine göre 'Gavur İzmirsin' diğerine göre 'mecbur'

Tören Çarşamba günü (20 aralık) İran saati ile 10.00'da yapılacak.

hasan 2

Hasan Bitmez için Tahran'da anma töreni düzenleniyor

TBMM Genel Kurulunda fenalaştıktan sonra hastanede tedavi altına alınan Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez vefat etmişti.

Dünya İslâmi Uyanış Forumu Genel Sekreteri ve İran İslam Devrimi Lideri'nin Uluslararası İşlerden Sorumlu Danışmanı Ali Ekber Velayati, Bitmez’in vefatı dolayısıyla Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na bir taziye mesajı göndermişti.

Velayeti'nin mesajında, “Hayatını İslâm âlemini birleştirmeye, Müslüman milleti uyandırmaya ve son olarak da Filistin'in mazlumiyetini savunmaya adayan Saadet Partisi'nin muhterem milletvekili ve TBMM üyesi değerli kardeşim merhum Hasan Bitmez'in vefat haberi, bizi ve İslâm dünyasındaki dostlarını derinden üzmüştür. Onun Millet Meclisi'ndeki vekilliği boyunca mazlum Filistin ve Gazze halkının savunulması yönünde sarf ettiği değerli çabaları her zaman İslâm ümmetinin aklında kalacaktır. Bu acı kaybı Türkiye'deki büyük Millî Görüş camiasına, saygıdeğer şahsınıza, onun dostlarına, yoldaşlarına ve saygıdeğer ailesine başsağlığı dilerken merhuma Yüce Allah'tan rahmet ve mağfiret; kederli ailesine, yakınlarına ve dostlarına da sabr-ı cemil diliyorum” demişti.