DEM Parti'nin İBB adayı olarak Başak Demirtaş'ı göstereceği iddialarına ilişkin sorulan soruya İmamoğlu, "Bir başka partinin aday çıkartıp çıkarmayacağıyla ilgili bir adayın yorum yapması zaten doğru bir şey değil. Dolayısıyla bu konu DEM Parti'nin karar vereceği bir konu. Benim yorum yapmamı gerektirecek bir durum değilö dedi. 

AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un Kanal İstanbul projesiyle ilgili, 'İstanbul'un gündeminde olmayan hiçbir şey bizim de gündemimizde yoktur, önceliklere göre gidilir. İftira ve yalanlarla da uğraşmayacağız' yanıtıyla ilgili sorulan soruya İmamoğlu,  "Bak, bak, bak… diye değerlendiriyorum. Seçim nelere muktedir ya da oy kazanmak nelere muktedir. Bu kadar hararet niye böyle bir anda söndü? Hep milletin dediği olur, aynen doğru söylüyor. Milletin gündeminde ne varsa o olur" ifadelerini kullandı. 

Saadet Partisi'nden yeni video: İhmalkâr değil; inancımızın emrettiği gibi tedbirli olacağız. Saadet Partisi'nden yeni video: İhmalkâr değil; inancımızın emrettiği gibi tedbirli olacağız.

İmamoğlu, "Milletin gücü, sandığın gücü, bir anda bu tür iradenin kendinde olmadığı, yöneticilerin bir anda sesini kısabiliyor. Dün söylediklerinin tersini söyleyebiliyorlar. Ben o söylediği, iftirayla, yalanla ve bunun gibi işlerle kesinlikle işimizin olmadığı bir İstanbul ve bir Türkiye var etmek için biz 5 yıldır nefes nefese çalışıyoruz" dedi.