İşgalci İsrail ordusu Gazze'yi abluka altına aldı. 7 Ekim'den bu yana bölgeye ölüm yağdırdı. Hastaneyi, mülteci kampını hatta evleri bile hedef aldı.

Binlerce Filistinlinin olduğu El-Fahura Okulu'nu bombaların hedefi oldu. Gazze'deki katliamın 29'uncu günü sürerken okulun etrafında çok sayıda ölü ve yaralıların olduğu bildirildi.

'Çok sayıda Filistinli öldü'

Gazze'deki İçişleri Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada, "İşgal kuvvetlerinin Cibaliya Mülteci Kampı batısında binlerce yerinden edilmiş kişiyi barındıran El-Fahura Okulunu bombalaması sonucu çok sayıda Filistinli öldü ve yaralandı." ifadelerine yer verildi.

Hamas: İsrail ateşkesten önce başaramadığını, ateşkesten sonra da başaramayacak Hamas: İsrail ateşkesten önce başaramadığını, ateşkesten sonra da başaramayacak

El-Fahura Okulunun hedef alınması, İsrail'in abluka altındaki Gazze'de sivil hedeflere ve altyapıya yönelik saldırılarını yoğunlaştırması sırasında gerçekleşti. İsrail ordusu son saatlerde Gazze'ye düzenlediği saldırılarda, hastane, ibadethane ve sivil yerleşim alanlarına saldırılarını sürdürdü.