Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada, yarın sabah saatlerinden itibaren İstanbul ile kuzey kesimleri başta olmak üzere Kocaeli ve Sakarya'da yerel olarak kuvvetli sağanak beklendiği belirtildi.

Açıklamada, sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Meteoroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, İstanbul'da yarın sabah saatlerinden itibaren yağışın etkisini göstereceğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

İSTANBULLULAR BU SAATE DİKKAT!

"Bugün Salı Türkiye genelinde yağış yok. Bu gece yarısından sonra Trakyadan yağış giriş yapar Yarın Çarşamba sabah erken saatler Marmara Ege ve Batı Karadenizde etkili olur. Öğlenden itibaren tüm Türkiyede etkili olacak. Akşam batıdan çekilecek doğuda devam edecek. Yağışla birlikte tüm Türkiyede sıcaklıklar 3-4 derece daha düşecek. Bu düşüş 2 gün sürecek. Cumadan itibaren tekrar ısınarak mevsim ortalamasının üzerine çıkacak. Cumadan itibaren 4 gün yağış yok. istanbulda bugün yarın 19 C hafta sonu 23-24 C olur. İstanbulda yarın Çarşamba sabah 05:00-09:00 arası kuvvetli yağış var. Önce Avrupa yakası sonra Anadolu yakasında etkili olur. Bu saatler arasında (4 saat) metrekareye 10 kg yağış görünüyor."

VALİLİKTEN FIRTINA UYARISI

İstanbul’da 8 tünel için hız kararı İstanbul’da 8 tünel için hız kararı

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada da yarın için fırtına uyarısında bulunuldu. Paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

"Batı Karadeniz’in doğusunda rüzgarın Çarşamba sabah saatlerinden itibaren doğu ve kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."