Yerel seçim öncesi çok sayıda istifanın yaşandığı İYİ Parti'den yeni bir açıklama geldi. Partinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in liderliğinde kurduğumuz İYİ Parti'miz, genel seçimlerin ardından milletimizin iradesine uygun şekilde iki kutuplu siyaset düzenine karşı başkaldırının sembolü olmayı sürdürmektedir.

"Siyasi operasyon..."

Kuruluşumuzdan bugüne; her türlü engellemelere rağmen milletten aldığı güçle mücadelesini sürdüren İYİ Parti'mize, son günlerde yapılan siyasi operasyonları dikkatle izliyoruz.

Anlıyoruz ki kazanma hırsıyla ve kutuplaşmayı derinleştirerek; tüm ahlaki değerlerden vazgeçtiklerine inandığımız birtakım odaklar, Türkiye'nin gözleri önünde ve fütursuzca İYİ Partililerin helal oylarıyla seçilmiş meclis üyelerini, birtakım vaatlerle yolundan saptırmanın çabası içindeler.

Bu açık manipülasyon ve siyasi operasyonlarda, partimizden ayrılan birtakım kişilerin de ilçe başkanlarımızı ve meclis üyelerimizi bizzat arayarak partimize bilinçli şekilde zarar vermeye çalıştıklarına şahit oluyoruz.

"Etik dışı mesaj verme çabası"

Yine İYİ Partimizin gönülden desteğiyle büyükşehir belediye başkanı seçilen bir başkan ise; o ildeki İYİ Partili Belediye Başkanlarımızla makamında poz vererek partimize ve o şehirdeki dava arkadaşlarımıza etik dışı bir mesaj verme çabasındadır.

Gelinen durum itibarıyla bu ve bunun gibi girişimlerle belediye meclis üyelerimiz ve ilçe yöneticilerimiz istifa ettirilmek istenmektedir.

Başka bazı illerde de kesin aday gösterilmeleri karşılığında belediye başkanlarımıza, transfer teklifleri yapılmakta hatta rozet takılmaktadır!

81 ilde aday gösterecekler

Bu şüphesiz ki millete hizmet aşkıyla kurduğumuz partimize yapılan kapsamlı bir operasyondur. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in dediği gibi bizim tek müttefikimiz milletimizdir.

Erdoğan: İsrail'in dezenformasyon çabalarının engellenmesi en önemli görevlerimizdir Erdoğan: İsrail'in dezenformasyon çabalarının engellenmesi en önemli görevlerimizdir

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde 81 ilde, ilçe ve İYİ Belediyecilik vizyonumuzu tüm vatandaşlarımızla buluşturacak adaylarımızla seçime gireceğiz.