Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Kur’an Kurslarındaki fahri öğreticilerinin sorunlarını TBMM Genel Kuruluna taşıdı.

Karaduman’ın açıklaması şu şekilde:

“Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Kur’an Kurslarındaki fahri öğreticiler, Kur’an eğitimi ve öğretiminde önemli bir çalışma yürütmektedir.

Kadrolu öğreticiler gibi KPSS ve Diyanetin yaptığı sınav yoluyla görev yapıyor olmalarına ve aynı işi yapıyor olmalarına rağmen aynı haklara sahip olmamakta ve asgari ücretin çok altında bir ücret karşılığında çalıştırılmaktadırlar.

Bugün birçok ilde uzun yıllardır hizmet eden bu insanlar kursta öğreticilik yaparken aynı zamanda ev geçindiriyor, çoluğunun ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor.

MSB Akar: Tahıl koridoru için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz MSB Akar: Tahıl koridoru için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz

Sayıları 25 bini aşan fahri öğreticilerin kadro ve ücret gibi özlük hakları, sorunları uzun süredir çözüme kavuşmayı beklemektedir. Gerekli düzenlemeler ivedilikle yapılmalı ve bu mağduriyet acilen giderilmelidir.”