Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez'in hayatını kaybettiğini duyurdu. Hasan Bitmez, meclis konuşması sırasında fenalaşıp hastaneye kaldırılmıştı. 3 Gündür yaşam mücadelesini sürdüren Hasan Bitmez, öğlen saatlerinde Hakk'a yürüdü. 

fahre

Karamollaoğlu'ndan taziye mesajı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Her zaman samimiyetine, gayretine ve fedakarlığına şahitlik ettiğimiz Genel Başkan Yardımcımız ve Kocaeli Milletvekilimiz Hasan Bitmez kardeşimiz Hakk’a yürüdü. Dava adamına yaraşır bir hayat sürdüğüne ve “Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz.” Hadis-i şerifi sırrınca ölümüne hepimiz şahidiz! Ailesinin, camiamızın ve aziz milletimizin başı sağ olsun! Hasan kardeşimizin mekanı cennet, makamı âli olsun.

72e12ffc-4f3a-4006-bc58-03a8f38eb528

Saadet Partisi resmi hesabından açıklama geldi

MİT, terör örgütü YPG-YPJ'nin sözde sorumlusunu etkisiz hale getirdi MİT, terör örgütü YPG-YPJ'nin sözde sorumlusunu etkisiz hale getirdi

Ne olmuştu?

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez, TBMM Genel Kurulu'nda Dışışleri Bakanlığı'nın bütçesi üzerindeki konuşması sırasında bayılarak yere yığıldı. Kafasını sert bir şekilde vuran Bitmez, Meclis'te yapılan müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı.  Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'nde anjiyo yapılan Bitmez, daha sonrasında yoğun bakım ünitesine alındı.

Bitmez'in sağlık durumu hakkında bilgi veren hastane başhekimi ise Bitmez'in hayati tehlikesinin devam ettiğini belirterek yapay akciğer ve kalp cihazıyla solunum sağlanabildiğini söyledi.