MHP Genel Başkanı Bahçeli, parti genel merkezinde gerçekleştirilen İl Başkanları Toplantısı öncesi basın toplantısı düzenledi. 

'AK PARTİ'YLE ÇÖZEMEYECEĞİMİZ BİR MESELE OLMAYACAKTIR'

İstanbul polisinden "huzur uygulaması" İstanbul polisinden "huzur uygulaması"

Yerel seçim gündemine ilişkin konuşan Bahçeli, 31 Mart 2024 tarihini Türkiye Cumhuriyeti'nin yeni yüzyılına ivme verecek demokratik bir sınır hattı olarak değerlendirdiklerini söyledi. AK Parti'yle yapılan görüşmelerinde, belediye pazarlığından ziyade 'Türk ve Türkiye Yüzyılı'nın tecellisine odaklandıklarını Türkiye'nin geleceği adına her türlü özveriyi karşılık beklemeksizin gösterdiklerini belirtti.

Bahçeli, siyasi kulislerin müfsit (arabozan) akıntısına kapalı olduklarını kaydederek, "Küfürden daha şiddetli olan fitne akınına, hazırlıklıyız ve bağışıklık kazanmış haldeyiz. Hakikat gelince hıyanetin yerle yeksan olacağının bilincindeyiz. Araba çamura battıktan sonra yol gösteren çok olurmuş. Biz tekerimize çomak sokmak için tetikte bekleyen çamur zihniyetleri, çarpık niyetleri, münafık siyasetçileri, iç ve dış husumet cephesinde tüfek çatan ahlaksızları, her cephede bozguna uğratmaya muktediriz. Velhasıl, Cumhur İttifakı kararını vermiş, mutabakata varmış, 31 Mart 2024 tarihi için yola koyulmuştur. Kaldı ki AK Parti'yle çözemeyeceğimiz bir mesele de olmayacaktır. Bize düşen görev çok çalışmaktır. Siyasi gayemiz Türk ve Türkiye Yüzyılı hedeflerinin çatısını örmek, gelecek nesillere huzurlu, istikrarlı, güvenli, gelişmiş, temel sorunlarını köklü çözümlerle buluşturmuş bir ülkeyi miras bırakmaktır. Milleti ve ülkesinin varlığı için candan, yardan ve yarınlardan vazgeçmeye yeminli olan Milliyetçi-Ülkücü hareket için esas amaç kazanacağı belediye sayısından daha fazla Türkiye'nin ve Türk milletinin ebedi saadet ve selametidir. Zehirlenmiş ve zincirlenmiş muhalefetin seçenek olmaktan bütünüyle uzaklaştığı bu dönemde, yeni yüzyılı tek yürek halinde inşa etmeliyiz" diye konuştu.