Dilan Polat'ın Özbekistanlı çalışanları gözaltına alındı: Sınır dışı edilecekler  Dilan Polat'ın Özbekistanlı çalışanları gözaltına alındı: Sınır dışı edilecekler 

İstanbul Beylikdüzü’ndeki bir mesleki eğitim merkezinde öğrencisini kitapla darp eden öğretmen ile mağdur öğrencinin ağabeyi hakkında adli kontrol kararı verildi.

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca, Birlik Sanayi Mesleki Eğitim Merkezi’nde edebiyat öğretmeni M.Ş.B’nin sınıftaki öğrencisi Y.E’nin kafasına kitapla vurarak darp ettiğine ilişkin yapılan ihbar üzerine başlatılan soruşturmada, öğretmen ile öğrencinin ağabeyi İ.E. gözaltına alındı.

Elinde kırık var

Olaya ilişkin yapılan araştırmada, öğretmen M.Ş.B’nin dersinde öğrencisi Y.E’yi müzik dinlemesi üzerine uyardığı, yaşanan tartışma sonrası kitapla kafasına vurarak darp ettiği, olayı öğrenen öğrencinin ağabeyi İ.E’nin de kardeşiyle okula giderek darp ettiği öğretmenin sol el bileğinde kırık oluştuğu belirlendi.

Şikayetçi olmadılar

Haklarında müşteki şüpheli olarak işlem yapılan M.Ş.B. ile İ.E, Büyükçekmece Adliyesi’ne sevk edildi. Birbirinden şikayetçi olmayan M.Ş.B. ve İ.E, Sulh Ceza Hakimliğince adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakıldı. (AA)