Özel Sinan Ateş davasıyla ilgili konuştu: Artık mızrak çuvala sığmıyor

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin davanın dördüncü duruşmasında Ateş'in müşteki annesi Saniye Ateş, beyanı sırasında fenalaştı. CHP Lideri Özel, davaya aranın ardından açıklama yaptı. Özel, "Artık bu salonda mızrak çuvala sığmıyor. Bu milletin vicdanı bu cinayetin aydınlanmasına kim mani oluyorsa onu tarihe gömecek." diye konuştu.

Ankara'da 30 Aralık 2022'de silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin davanın dördüncü celsesi başladı. Sinan Ateş'in annesi Saniye Ateş'in fenalaşması sonucu davaya ara verilirken CHP Genel Başkanı Özgür Özel, davaya ilişkin açıklama yaptı. Özel, "Artık bu salonda mızrak çuvala sığmıyor. Bu milletin vicdanı bu cinayetin aydınlanmasına kim mani oluyorsa onu tarihe gömecek." dedi.

Özel, "Ezberletilmiş ifadeler daha önceki ilk ifadelerini hatırlamayan hepsini geri alan suçu üstüne alan ve meseleyi adi cinayet olarak göstermeye çalışanların neye çabaladıkları kimleri korudukları ve bu siyasi cinayetin nasıl bir basit bir cinayete dönüştürülmeye çalışıldığını hep birlikte görüyoruz. Duruşmayı izleyen kim varsa aynı çıkarımda bulunuyor." ifadelerini kullandı.

Özel'in açıklamaları şu şekilde:

İlk gün olduğu gibi programımız el verdikçe Sinan Ateş'in eşinin ailesinin yanında olmaya devam ediyoruz. Biraz önce Saniye Anne konuştu. 22 sanık ve sanık avukatının saatlerce süren savunmaları ifadeleri hepsi bir yana Saniye Ateş konuştu ve aslında bence orada söylenebilecek bunun üzerine bir kelime kalmadı. Oğlunu nasıl yetiştirdiğini anlattı. Oğlunu vuranların değil vurdurtanların ipini çekenlerin dosyadaki ifadeyle kalemi kıranların kim olduğunu öğrenmek istediğini söyledi.

Dedi ki, "oğlum öldü, babasının kalbi dayanmadı öldü. Ben zaten ölüyüm, bana bunu nasıl yaparsınız" dedi. Gerçekten kimin azmettirdiğini öğrenmek istediğini söyledi. Siyasilerin isimlerini söyledi. Sinan Ateş'in öldürüleceğini kendisinin söylediğini kendisinin kalemini kırdıklarını söyledi. Sözlerini bitiremeden de baygınlık geçirerek salondan sağlık sebebiyle çıkarılmak zorunda kaldı. Gerçekten insanın kanı donuyor. Acılı bir anne yalan atacak bir hali yok ve öldürüleceğini bilen oğlunun kendisini hayatını kurtarmak için kimlerle konuşmaya çalıştığını ve bu sonun nasıl yaklaştığını tane tane anlattı.

İYİ Parti lideri Dervişoğlu: Sokak hayvanları yerine çetelerin peşine düşün İYİ Parti lideri Dervişoğlu: Sokak hayvanları yerine çetelerin peşine düşün

Birazdan Ayşe Hanım konuşacak. Muhakkak o da çok kritik şeyler söyleyecek. Artık bu salonda mızrak çuvala sığmıyor. Ezberletilmiş ifadeler daha önceki ilk ifadelerini hatırlamayan hepsini geri alan suçu üstüne alan ve meseleyi adi cinayet olarak göstermeye çalışanların neye çabaladıkları kimleri korudukları ve bu siyasi cinayetin nasıl bir basit bir cinayete dönüştürülmeye çalışıldığını hep birlikte görüyoruz. Duruşmayı izleyen kim varsa aynı çıkarımda bulunuyor.