İskenderun Limanı'nın önünde toplanan Anadolu Gençlik Derneği üyeleri, İsrail güçlerinin 7 Ekim'de başlattığı Gazze saldırılarını protesto etti.

Burdur Valiliğinden 'Salda Gölü' açıklaması Burdur Valiliğinden 'Salda Gölü' açıklaması

İsrail'in Gazze'ye 7 Ekim'den bu yana devam eden saldırılarına dikkati çekmek için toplanan grup, öldürülen Gazzeli bebekleri temsilen kırmızı renge boyanmış ve kefene sarılmış oyuncak bebekleri taşıdı.

Filistin bayrakları ile İsrail aleyhine sloganlar atan grup adına basın açıklaması yapan Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Fatih Öztoprak, Türkiye'nin limanlardan İsrail'e yapılan ticareti protesto etmek için toplandıklarını söyledi.

İsrail’e yapılan boykotun ticarette de yapılması gerektiğini ifade eden Öztoprak, şunları kaydetti:

"Katil İsrail'e akaryakıt sevkiyatı yapıldığı da bilinmektedir. Bizler liman, üretim, ihracat, katma değer ne demek bilen insanlarız itirazımız milli servetimizin, alın terimizin, göz nurumuzun Müslüman kanı ile beslenen siyonist terör örgütüne gidiyor olmasınadır. Hiç kimse Türkiye'den yoğun bir şekilde giden akaryakıtın ümmetin onurunu çiğnemeye yeminli siyonist tanklara akaryakıt demir çeliğin terör örgütü İsrail'e bomba ve mühimmat prefabrik yapıların ise siyonist yerleşimcilere barınak olmayacağını garanti edemez. Yediği yemekten, içtiği içeceğe, giydiği markadan alışveriş yaptığı mağazaya kadar müthiş bir boykot şuuruyla hareket eden aziz milletimizin göstermiş olduğu irade ancak İsrail'le olan tüm ticari faaliyetler nihayet bulduğunda tamam olacak, yerini bu duygu ve düşüncelerle kelamıma nihayet verirken değil demir çelik ve akaryakıt Türkiye'mizden siyonist ve soykırımcı terör örgütü İsrail'e bir toplu iğnenin dahi gitmesine razı değiliz reddediyoruz."