Esenyurt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sait Yılmaz, TV5 televizyonunda Yunus Emre Avcı'nın sunduğu Fikri Takip programına konuk oldu.

22 Aralık ve 23 Aralık tarihlerinde 12 Mehmetçiğin Irak'ın kuzeyinde şehit edilmesinin ardından değerlendirmede bulunan Yılmaz, "Bu saldırıyı yapanların PKK'lı gibi giyinmediği kameralı kask taktığı bilgisi var" dedi. 

Amerikan birlikleri nerede diye baktığımız zaman Ürdün sınırına yakın büyük bir üstleri var. Haseke ve Kamışlı’da var muhtemelen örgüt buradan geliyor. Münbiç’in doğusunda olduğunu belirten Yılmaz'ın açıklaması şu şekilde;

Buradaki Amerikalılar bu üstlere yayılmış olmakla beraber bize hep şu yansıtılıyor “Yaklaşık 625 tane Amerikalıların danışmanı var” olay bu değil sadece burada Amerika’nın özel askeri şirketleri var bu özel askeri şirketler YPG ve PKK ile iç içe girmiş durumda. Bunları eğitip kullanılıyor. Bunları İran’ın devrim muhafızlarının Kudüs gücüne karşı asıl kullandıkları Rakka’daki petrol bölgelerinin muhafazasında bunları kullanıyorlar aynı zamanda beraber operasyon yapıyorlar.

Google geçmişinde dikkat çeken sorular: Seçil Erzan davasında yeni gelişme! Google geçmişinde dikkat çeken sorular: Seçil Erzan davasında yeni gelişme!

Muhtemel şüpheli şirket...

Kendi araştırmalarım ile araştırdım. Rus şirket “Wagner” diyerek isim vermiyorlar. Bu şirketin Amerika bu askeri şirketin ismini saklıyor ama araştırmamda Castle diye Amerikalı bir şirket olduğunu buldum. PKK'lılarla iç içe çalışıyorlar beraber çekindikleri fotoğraflar var. Elimizdeki muhtemel şüpheli şirket bu.

Yılmaz, "Bilgiler ordumuzda da var. Bunların resmi raporlara yansıdığını düşünüyorum. Milli Savunma Bakanlığı'nın konuya ilişkin açıklama yapmasını bekliyorum" dedi.