Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Türkiye Büyük Meclisi (TBMM)'de İşgalci İsrail'in 1 aydır Gazze'ye gerçekletirdiği hain saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yürek yangınlığımızı dile getirmek istiyorum diyen Aydın, "Soykırım ve zalimlik devam ediyor. İslam ülkelerinin acziyeti, çaresizliği sözden mitingten hamasetten öte hiçbir şey ortaya koyamamaları, günün sonunda br planın adım adım  işlediğini görüyoruz" dedi.

"Siciliniz kabarık"

İsrail'in sabahtan akşam kadar Gazze'de 178 müslümanı şehit etti İsrail'in sabahtan akşam kadar Gazze'de 178 müslümanı şehit etti

AK Parti sıralarına dönerek "Sakın ha! Gazze'nin insansızlaştırılmasına, bir tek Filistinlinin Türkiye'ye gelmesine vesile olmayınız" dedi. Filistin davası ve Türkiye'ye bu durumun haksızlık olacağını kaydeden Aydın, "Siciliniz kabarık, siz 5-10 milyar dolar karşılığında bunu yapma potansiyeline sahipsiniz" dedi.

Aydın'ın bu sözlerinin ardından AK Parti sıralarından sesler yükseldi. Yükselen seslere rağmen konuşmasına ara vermeden devam eden Aydın, Türkiye'de artan düzensiz göçmen konusuna da vurgu yaparak, Türkiye, düzensiz göçmen, mülteci merkezi haline geldi. Bu durum Türkiye için büyük beka sorunudur diyerek Büyük İsrail Projesine dikkat çekti. Aydın, "Büyük İsrail Projesi çerçevesinde İsrail Gazzelileri ya Sina Çölü'ne sürecek ya a onları çeşitli ülkelere dağıtacak diyen Aydın "dikkatinizi çekiyoruz" diyerek iktidara tepki gösterdi.