İşgal ordusu dünyanın gözü önünde masumları katlederken İslam ülkeleri ise sessizliğini hala korumaya devam ediyor. Türkiye ise muhalefetin sık sık "İsrail ile ticari ilişkiler askıya alınsın, İsrail ile bağlantılar koparılsın" sözlerini duymamazlıktan gelerek İşgalcilerle işbirliğini sürdürüyor.

TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan "yeni anayasa" açıklaması:  Mevcut Anayasa darbelerin ruhunu taşımaktadır TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan "yeni anayasa" açıklaması: Mevcut Anayasa darbelerin ruhunu taşımaktadır

Konuya ilişkin konuşan geçtiğimiz günlerde katıldığı televizyon programında konuşan Saadet Partisi Hatay Milletvekili Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, “Türkiye'den İsrail'e giden ilk 5 maddeden birinin barut olduğunu kaydeden Çalışkan, "Evrakta sahteciliğe başladılar, gemi çıktıktan sonra hedef yönünü değiştirmeye başladılar bana bu yönde AK Partili bir dostum yüreği yandığı için bu bilgiyi verdi" dedi.

Başka şeyler taşınıyor olabilir...

Saadet Partisi Hatay Milletvekiki Doç. Dr. Necmettin Çalışkan’ın açıklamaları gündemdeki yerini korurken TV5 televizyonunda yayınlanan 4. Güç programında Mustafa Yılmaz'a konuya ilişkin konuştu.

Çalışkan, "Bir limandan şimdiye kadar gitmeyen bir sebze ürünü gitmeye başladı, şimdiye kadar bu limandan sebze ve meyve çıkışı olmamış. Sebze ve meyve görülmesine rağmen başka şeyler taşınıyor olabilir" dedi. 

Birebir AK Partili vekillerler gemilerle ilgili konuştuğunu kaydeden Çalışkan, "Eğer biz gemi gidişlerini durdurursak ekonomik kriz olur, batı bize ambargo uygular, dünyayı karşımıza almaya, İsrail ile ilişkileri kesmeye müsait değiliz gibi bir yaklaşım içerisindeler" dedi. Çok büyük bir ölüm ve soykırım var ise esas görmedikleri İşgalci İsrail, Filistin'i işgale niyetli Gazze'yi yok etmeye planlanmış durumda dedi.

Gazze boşaldıktan sonra hedef Hatay olacağına vurgu yapan Çalışkan, "Tehlike kapımızda ütopik bilgi olarak yer alıyordu ama bugün fiilen uygulamaya koydukları teoriden pratiğe geçecek hale geldi" dedi.