Elazığ Palu'da maden ocağında göçük meydana geldi: 2 işçi göçük altında Elazığ Palu'da maden ocağında göçük meydana geldi: 2 işçi göçük altında

Kaya Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez'in son konuştuğu kişinin kendisi olduğunu söyleyerek "Konuşmaya çıkmadan önce son kouştuğu kişi benim, ben kendisi Seçim İşleri Başkanı olması nedeniyle Adana, Mersin ve Niğde illerinin sorumlusuyum bununla alakalı bir kaç istişarede bulunduk bir de konuşması ile ilgili bazı detayları bana vermişti. Yani tam anlamıyla ömrünü bu davaya vakfetmiş bir fedakarlıkları gayretiyle beraber gerçekten örnek olmuş bir kişilikti. Aslında ticari olarakta zekası çok geniş olmasına rağmen ömrünü tamamen bu davaya verdi. Onun gibi ticari anlamda da daha farklı konumlarda olma ihtimali olmasına rağmen hiç bunlara itibar etmedi ve Erbakan Hocamızın 90'lı yıllarda bir talimatıyla her şeyi bıraktı ve onun emrine itaat ederek geldi AGD'de MGV'de çeşitli MİLKO kurumlarımızda önemli vazifeler üstlendi. Türkiye ve Milli Görüş Hareketi bir dava adamını kaybetti ama vefatı esnasındaki verdiği mesajla aslında bize bazı sorumluluklar yüklediğini net olarak gördük. Ülkemizin, milletimizin, Milli Görüş Hareketi'mizin, İslam Dünyası'nın başı sağ olsun." dedi. 

Kaya, Hasan Bitmez'in kürsüde baygınlık geçirdikten sonraki haline ilişkin "Hasan Bey'in kalp ve şeker rahatsızlığı vardı ancak düzenli olarak kontrollere gidiyordu. Konuşmasının son bir dakikasında özellikle şiiri okumaya başladığı andan itibaren sesinde bir peltekleşme yorgunluğun ileri seviyeye geldiğine dair izlenim edindik ancak biz onu takip ederken onun heyecan olduğu düşüncesine kapıldık. Düşüş gerçekleşince koştuk hemen yanına ve doktor arkadaşlarımız geldi ilk müdahaleyi 8-10 saniyelik bir süre zarfında gerçekleştirdiler fakat ben kürsünün arkasına yanına gittiğimde kendisini gördüğümde o esnada her şeyin bittiğini düşünmeye başladım. Allah kimseye böyle bir anı yaşatmasın böyle bir manzara karşısında insan ne tepki vereceğini bilmiyor." ifadelerini kullandı.