Saadet Partisi Genel Merkezinden yapılan açıklamayla Abdullah Akın’ın Elazığ Belediye Başkan adaylığı kesinleşti. Mevcut İl Başkanı Abdullah Akın 31 Mart 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde Saadet Partisi’nin Elazığ Belediye Başkan Adayı oldu.

Saadet Partisi Genel Merkezi’nde Genel Başkan Temel Karamollaoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı Fatih Aydın ile bir araya gelen Akın’a, Karamollaoğlu tarafından görev yazısı teslim edildi.

Akın: Stratejik projelerimizi hazırladık

Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Öncelikle Muhterem Genel Başkanımızın bizleri Elazığ Belediye Başkan Adayı olarak görevlendirmesinden dolayı kendilerine teşekkürlerimi arz ediyorum. Elazığ’ımıza sosyal, kültürel ve ekonomik alanda sınıf atlatmak ve bölgenin lideri haline getirmek, yıkılmış mahallelerini imar ve inşa etmek, mağduriyetlere, işsizliğe, sosyal problemlere son vermek için stratejik projelerimizi hazırladık” dedi.

Akın: Herkese karşı adil olacağız ve herkesi gözeteceğiz

“Herkese karşı adil olacağız” diyen Akın açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı;  İnşallah muvaffak olacağız ve projelerimizi hayata geçireceğiz. Ana hedefimiz hemşehrilerimize ayrılan kaynakları yine hemşehrilerimizin kullanımına arz etmektir. Bunu yaparken herkese karşı adil olacağız ve herkesi gözeteceğiz ve canla başla çalışacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Alınan bu kararın ben hemşehrilerime hayırlı olmasını Cenab-ı Hakk’tan diliyorum. Teşekkürlerimi arz ediyorum.”

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın kimdir?

Çanakkale'de korkutan deprem: Çevre illerden hissedildi! Çanakkale'de korkutan deprem: Çevre illerden hissedildi!

2 Nisan 1983 tarihinde Elazığ'da doğan Abdullah Akın;  ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Elazığ'da tamamladı. Fırat Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden 2006 yılında mezun olan Akın, aynı alanda Tezli Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

2010 yılında Türkiye'nin ilk LED ampul üretim tesisi olan bir yatırımı Elazığ'a kazandırdı. Bu başarı, ona "Yılın Mucidi" ve "Yılın İnovatif Yatırımı" ödüllerini getirdi. Ayrıca, 2018 yılında Türkiye'nin ilk milli ve yerli silah taktik fenerini üreterek Deniz Kuvvetleri tarafından kullanılmak üzere NATO onayı aldı.

Elazığ'da faaliyet gösteren birçok dernek ve sivil toplum kuruluşunda da görev alan Akın, uzun süredir MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, Savunma, Uzay ve Havacılık Kümelenmesi Yönetim Kurulu Üyesi olarak da savunma sanayisine katkıda bulunmaktadır.

2020 yılında Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu tarafından Elazığ İl Başkanı olarak atanan Akın, 2023 Milletvekili Seçimleri'nde 28. Dönem Elazığ 2. Sıra Milletvekili Adayı gösterildi.

Evli ve iki çocuk babasıdır.