Bakan Özhaseki: Deprem bölgesine her ay 10-15 bin konut dağıtacağız Bakan Özhaseki: Deprem bölgesine her ay 10-15 bin konut dağıtacağız

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın TV5 televizyonunda Burak Kabakçılı'nın sunduğu Ana Haber'e konuk oldu.

Yerel seçim sürecine dair açıklamalarda bulunan Akın, Elazığ'da AK Partili belediyenin Saadet Partisine ait afişleri indirmesine ilişkin de konuştu. 

Vatandaşımızın da feraseti var. Tabi bu feraset ile beraber sizin samimi olup olmadığınızı çok net bir şekilde insanlar anlıyor. Sizin yapıp yapamayacağız, yanıltıp yanıltmayacağınıza dair kanaatleri oluşuyor. Bizimde daha öncesinde başardığımız işler var. Türkiye’nin ilk sualtı taarruz taktik fenerini Deniz kuvvetleri için NATO onaylı kullanıma sunduğunu ifade eden  Akın, “Bunları daha önceden ifade etmiyordum ancak seçim sürecine girince hemşerilerimiz nasıl bir belediye başkan adayı seçecekler bilmek istedikleri için bizde bunları ifade ettik” dedi.  

Bu projelerin Elazığ’da büyük bir kabul gördüğünü belirten Akın büyük bir yükselişe geçtiklerini de vurgu yaparak, “Rakip adayı tedirgin ettiğimizi düşünüyorum. Özel bir alanda parasını ödeyerek, apartman kararı var ancak YSK’nın seçim yasağını gündeme getirerek sadece benim için işlettiler bu yasağı seçim pankartlarımızı kaldırdılar. Belediye Başkanın aynı saatlerde kamusal alandaki seçim pankartları vardı” dedi.

Biz bunu hiçbir şekilde gerginlik oluşmasın diye müdahelede bulunmadıklarını ifade eden Akın, “Belediye başkanını aradım ancak telefonu kapalıydı. Bizlere geri dönüş olmadı cevapta alamadık” diyerek bu yapılan olayın fevri bir çıkış olduğunu ifade etti.

Saadet Partisi’nin Elazığ adayı Akın, “AK Parti ve MHP’li arkadaşlarımızdan da durumdan rahatsız olup ‘Ben özür diliyorum ‘diyen arkadaşlarımız var” dedi.