Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, parti genel başkanlığı görevinden ayrılacağını açıkladı. 30 Haziran'da yapılacak olan kongrede başkanlık için Mahmut Arıkan'ın aday olarak öne çıktığını duyuran Karamollaoğlu, teşkilatlarla yapılan görüşmeler sonucunda bu kararın alındığını belirtti.

Saadet Partisi lideri, parti teşkilatlarıyla yapılan geniş kapsamlı istişareler sonucunda bu sonuca vardıklarını söyledi.

Loıuyt (1)

Teşkilatlarla geniş istişare

Temel Karamollaoğlu, konuşmasında genel başkanlık için ismi çokça anılan beş kişiyi teşkilatlara sorduklarını belirtti. "Bu isimlerden hangisini genel başkan olarak görmek istersiniz?" sorusunu yönelttiklerini ve teşkilatların taleplerini dinlediklerini ifade etti. Yapılan bu çalışmanın bir oylama değil, kanaat edinme amaçlı olduğunu vurgulayan Karamollaoğlu, birkaç kişinin öne çıktığını ancak Mahmut Arıkan'ın diğer isimlerin önüne geçtiğini belirtti.

Arıkan'ı destekleyecek

Karamollaoğlu, Yüksek İstişare Kurulu toplantısında ittifak halinde Teşkilat Başkanı Mahmut Arıkan'ın adaylığında karar kılındığını ve Başkanlık Divanı'nın da bunu onayladığını duyurdu.

Mahmut Arıkan’ın adaylığı benimsendi

Karamollaoğlu, Mahmut Arıkan'ın genel başkanlık görevini üstlenmesinin isabetli olacağı kanaatine vardıklarını belirterek, "Bu görevi üstlenmesinin isabetli olacağı kanaati ifade edildi. Başkanlık divanımızla bu konuyu gündemimize aldık ve Mahmut bey konusunda önümüzdeki kongrede aday olması benimsendi. Hayırlı olmasını Allah'tan niyaz ediyorum." şeklinde konuştu.

Mahmut Arıkan kimdir?

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 3. Olağan Kongre’de Genel Merkezin Adayının Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan Olduğunu Duyurdu.

Dünya genelinde sistemler çöktü: Birçok sektörde işlemler durdu Dünya genelinde sistemler çöktü: Birçok sektörde işlemler durdu

1977 yılında Kayseri'de doğan Mahmut Arıkan ilk ve orta öğrenimini Kayseri'de tamamladı.

Erciyes Üniversitesi İnşaat Mühendisliğinden mezun oldu. Serbest ticaret ve inşaat mühendisliği yapmaktadır.

Üniversite yıllarında Milli Gençlik Vakfı Okul Başkanlığı, Saadet Partisi'nin kuruluşundan itibaren Gençlik Kolları Başkanlığı, İlçe Başkanlığı ve İl Başkanlığı görevlerinde bulundu.

MÜSİAD, ASKON, İMO, Cansuyu, AGD başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunda görev alan Arıkan, 2019 Yerel Seçimlerinde Saadet Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı yaptı.

Saadet Partisi Teşkilat Başkanı ve TBMM 28. Dönem Kayseri Milletvekili olan Arıkan; evli ve 3 çocuk babasıdır.