Maçka-Taşkışla Teleferik Hattı'ndaki seferlere hava muhalefeti engeli Maçka-Taşkışla Teleferik Hattı'ndaki seferlere hava muhalefeti engeli

İstanbul’da 10 Kasım tarihinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde bir adam korkulukları aşarak intihar etti. Vatandaşların ikna çabalarına rağmen aşağıya atlayan şahsın Palalı Sabri’nin akrabası olduğu öğrenildi. Emniyette 14 suç kaydı bulunan şahsın, bir gece kulübünün ortağı olduğu ve ailesiyle görüşmediği ortaya çıktı. 

“DUR YAPMA” ÇAĞRILARINA UYMADI 

Çevredeki vatandaşların “dur yapma” çağrılarına uymayan kişi kendini köprüden aşağı bıraktı. Dehşet anları kameralara anbean yansıdı. Olayın ardından ihbar üzerine gelen itfaiye ekipleri Beylerbeyi sahilinde arama yaptı ancak adamın cesedi bulunamadı. Devam eden çalışmalarda ise cenaze bulunarak önce sahile ardından da Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. 

PALALI SABRİ’NİN AKRABASI ÇIKTI 

Öte yandan, olayla ilgili çalışma başlatan polis ekipleri, hayatını kaybeden şahsın Gezi Parkı olaylarında elinde pala ile eylemcileri kovalayan ve kamuoyunda Palalı Sabri olarak bilinen Sabri Çelebi’nin akrabası N.Ç. (29) olduğu ortaya çıktı. Emniyette çeşitli suçlardan 14 adet kaydı bulunan N.Ç.’nin Beyoğlu’nda bir gece kulübünü ortağı olduğu ve ailesiyle de görüşmediği tespit edildi.