14 Temmuz’da açılışı yapılarak hizmete sunulan 50 bin metrekarelik alana yerleştirilen seyir terasında 119 kamelya, 35 bin metrekare yeşil alan, çim spor sahası, 210 araçlık otopark, lavabo, mescit gibi sosyal alanlar bulunuyor. Ayrıca tepeye çıkan yolda Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri sıcak asfalt uygulaması yaparak yolu yeniledi. Bin 300 metre yükseklikte bulunan tepenin yaklaşık bir milyon metrekarelik kullanım alanının içerisinde ikinci etap proje çalışmaları kapsamında restoran, çay bahçesi ve bir de kamp alanı oluşturulması planlanıyor.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Konya medyasına, Sille Mahallesi Yeni Sille Caddesi üzerinde bulunan tepeye tesis ettikleri seyir terası hakkında bilgi verdi.

Başkan Pekyatırmacı, şunları söyledi:

“Eşsiz Konya manzarasını temiz hava ile buluşturan Seyir Tepemiz, Selçuklu’nun önemli mekânlarından bir tanesi olacak. Burada müthiş bir manzara var. Konya’nın en kuzeyi olan Ardıçlı’dan Meram Köyceğiz’e kadar tüm Konya’yı görebiliyoruz. Burada inşallah yaklaşık bir milyon metrekarelik alan içerisinde düzenlemelerimizi yapıyoruz. İlk etap olan mesire alanımızın düzenlemelerini tamamladık. Yaklaşık 50 bin metrekarelik alanda mesire alanımızın düzenlemesini yaptık.

Konya'daki mobing istifasında 'firavun' mesajı Konya'daki mobing istifasında 'firavun' mesajı

Mesire alanımızda mangal yapılmasını şu anda arzu etmiyoruz. Burası çok farklı bir alan. Bütün hemşehrilerimizin buraya gelmesini, buradan istifade etmesini istiyoruz. Bu sıcak yaz günlerinde burada hem serinleyecekler hem de Konya’nın hiçbir yerinden göremeyecekleri Konya manzarasıyla, panaromik bir görüntü ile buluşmuş olacaklar. Projenin devamında çay bahçesi ve yukarıdaki restorasyon alanlarındaki planlama çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah çalışmalarımız bittikten sonra hemşehrilerimizin hizmetine açmayı planlıyoruz. Hemşehrilerimizin temiz havasıyla nefes alacağı, rahatlayacağı, günün stresini atabilecekleri güzel bir mekân oldu. Belediye olarak gençlerimiz ve çocuklarımıza yönelik çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah bu alanda da yine bir kamp alanını hızlıca oluşturmak için çalışıyoruz. Burada hem günübirlik etkinliklerin yapılabileceği hem de çadırlarını kurup konaklama yapabilecekleri bir kamp alanını Konya’mızın şehir merkezine yakın bir alanda kazandırmış olacağız.”