SGK'dan emeklilere dijital kimlik kartı: Hangi emekliler yararlanabilecek

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), emeklilere yönelik avantaj ve indirimler sunan 'emekliler.gov.tr' internet sitesini erişime açtı ve 'Emekli Dijital Kimlik Kartı'nı tanıttı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), emeklilere yönelik avantajlar ve indirimler hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla 'emekliler.gov.tr' internet sitesini hizmete açtı. Ayrıca, 'Emekli Dijital Kimlik Kartı'nın tanıtımı gerçekleştirildi.

Hükümet, emeklilere söz verdiği seyyanen zammı henüz gerçekleştirmemişken, günlük hayatta pek fazla karşılık bulmayan 'Emekli Dijital Kimlik Kartı'nı kullanıma sundu.

65 YAŞ ALTINDAKİ EMEKLİLER İÇİN İNDİRİM YOK!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin: Kurallara uymayan Fransız okullarına işlem yapılacak Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin: Kurallara uymayan Fransız okullarına işlem yapılacak

SGK'nın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Türkiye Yüzyılı emektarlarımızın 'Emekli Dijital Kimlik Kartı' hazır. Emeklilerimize özel yapılan indirimler ve birçok fırsata 'http://emekliler.gov.tr' adresi üzerinden erişebilirsiniz" denildi. Ancak bu kart, yalnızca 65 yaş ve üzeri emeklilere verilecek.

DİJİTAL KART NASIL ALINIR?

SGK'nin paylaşımında, 'emekliler.gov.tr' internet sitesi üzerinden 'dijital kimlik kartı'nın nasıl oluşturulacağına dair bir video da yer aldı. Buna göre, emekliler dijital kimlik kartını oluşturduktan sonra PDF çıktısını alarak, üzerindeki QR kod ile kendilerine özel indirimlerden faydalanabilecek.