Sanatçının eski eşi oyuncu Derya Baykal, sosyal medya sayfasında yayınladığı mesajında, “Ustamı, kızlarımın babasını kaybettik; çok üzgünüz.” ifadeleriyle Şensoy’un vefatını duyurdu.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinde tedavi gören sanatçının, 02.30 sıralarında hayatını kaybettiği öğrenildi.

Kendi tiyatro topluluğu Ortaoyuncular’ı 1980’de kuran Şensoy, 1989’da Kel Hasan Efendi’den günümüze gelen Ortaoyuncuları Kavuğu’nu Münir Özkul’dan devraldı. Sanatçı, Türk tiyatrosu için önemini halen koruyan kavuğu, 2016’da oyuncu Rasim Öztekin’e devretti.

Yaşamı boyunca birçok oyuncu yetiştiren ve 1987’den bugüne “Ferhangi Şeyler” adlı tek kişilik gösterisini izleyiciyle buluşturan Şensoy, tarihi Ses Opereti’ni onardı ve Ses 1885 adıyla açtı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy’dan taziye mesajı yayımladı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sosyal medya sayfasında yayınladığı mesajında, “Tiyatro ve sinema dünyamız büyük bir çınarını kaybetti. Ferhan Şensoy’un vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Kederli ailesi ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.” ifadelerini kullandı.

2021 yılında gazete ve dergi sayısı yüzde 6 azaldı 2021 yılında gazete ve dergi sayısı yüzde 6 azaldı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ndan taziye mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tiyatro sanatçısı Ferhan Şensoy’un vefatı sebebiyle taziye mesajı yayımladı.

Kılıçdaroğlu, Twitter sayfasında yayınladığı mesajında, “Tiyatromuzun kıymetli üstadı Ferhan Şensoy’un vefatını derin bir üzüntü ile öğrendim. Ülkemiz büyük bir sanatçısını kaybetti. Ailesine, sevenlerine, sanat camiasına, ülkemize başsağlığı diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Kültür sanat dünyasının ünlü isimleri de, Ferhan Şensoy'un vefatı dolayısıyla sosyal medya mecralarında üzüntülerini dile getirdiler.