TBMM kurulunda plan ve bütçe görüşmeleri sürerken Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan TBMM Genel Kurulunda konuştu. "Bu bütçe tarihte unutulmayacak sahnelere şahit oldu, asla görülmemesi her şey görüldü işitilmemesi gereken her şey işitildi" diyen Çalışkan halkımız bu bütçeden çıkacak sonucu bekliyor ama görüyoruz ki; bütçede böyle bir öngörü yok dedi. Özelleştirmelere ilişkin konuşan Çalışkan, AK Partinin her şeyi sattığını vurguladı.

Bütçenin sayısı değil içerdiği rakamlar önemli olmalı diyen Çalışkan, "hiçbir konuşmacıdan şu alana yatırım öngördük bütçe tahsis ettik" denmedi.

Çalışkan, "Bu bütçede istihdam yok işsizlik var, bu bütçede yatırım yok yandaş var, bütçede adalet yok ama bir kişiye 10 maaş var! Kalkınma yok ama çok bol miktarda faizciler var" dedi. 

CHP lideri Özel: Ölürsem TRT'yi cenazeme istemiyorum CHP lideri Özel: Ölürsem TRT'yi cenazeme istemiyorum

Bütçe görüşmelerine AK Partili vekillerin katılmamalarına da dikkat çeken Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, noktasına virgülüne dokunulmadan bütçe geldi geçiyor bu bütçenin neyini savunuyorsunuz diyerek, bütçe görüşmelerine AK Partili vekillerden 24 kişinin katıldığını ifade etti. 

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Bülent Kaya'da twitter (X) hesabından Çalışkan'ın anlattıklarını gösterir nitelikte paylaşımda bulundu. İktidar sıralarının bütçe görüşmelerinde bomboş kaldığını gösteren paylaşım şu şekilde;