İşgalci İsrail ordusu 7 Ekim'den bu yana Filistinli mazlumları dünyanın gözünün önünde vahşice hedef alıyor. Dünya Müslümanlara yapılan bu zulme ise sessiz kalıyor. Avrupa'da halk Filistin için sokaklarda protestolar yaparak katliamın durdurulması gerekinken İslam ülkeleri liderleri ise İsrail'i kınamanın ötesine gidemeyerek ticari ilişkileri de askıya alamıyor.

Saadet Partisi: Millete bedel ödetmeyeceğiz, hesap vereceğiz Saadet Partisi: Millete bedel ödetmeyeceğiz, hesap vereceğiz

Katil İsrail Filistinlilerin her koşulda zor durumda kalması içinde her yola başvuruyor. Mısır da işgalci İsrail'in bu zulmünde Refah Sınır Kapısını kapalı tutuyor. İşgal ordusunun isteği üzerine açtığı sınır kapısı ise mevcutta kapalı. Katil İşgalci İsrail mazlumların yaralarının sarılacağı her yola engel koyuyor. Mazlum Filistin halkına yapılan bu katliama sessiz kalmayan bir grup genç İstanbul'daki Mısır Konsolosluğu önüne giderek Refah Sınır Kapısı’nın açılması talebiyle nöbet tutuyor. 

Konsolosluk önüne giderek gençleri ziyaret eden Siyer Vakfı Kurucusu/Araştırmacı-Yazar Muhammed Emin Yıldırım konsolosluk önünde dua etti. "Ellerinde imkan olduğu halde Gazze için harekete geçmeyenleri Allah’a havale ediyoruz! Sen onların hakkından gel Allah'ım. Yapacakları çok işler olmasına rağmen sorumluluklarını yapmayanları sana havale ediyoruz. Saraylarını, tahtlarını başlarına geçir Allah'ım onlara insaf ver" dedi.

"Gazze'deki bu yangını en yakın zamanda söndür Allah'ım" diyen Yıldırım duasına şöyle devam etti;

"Bu yöneticilerin yüreklerine insaf ver Allah'ım oradaki mazlumların yaralarını sarmak için bizlerin yollarını aç Allah'ım. Gazzemizi zalimlere yem etme Allah'ım, Gazze üzerinde hesapları olanların hesaplarını başlarına geçir Allah'ım"