AK Parti’nin önemli isimlerinden Metin Külünk, Fatih Altaylı’nın konuğu oldu. Altaylı’ya dikkat çeken açıklamalarda bulunan Külünk, ortaya çarpıcı bir iddia da attı. Külünk, partiden bazı isimlerin yerel seçimlerde kendi istedikleri isimleri aday çıkarmak için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne sahte anketler götürdüğünü öne sürdü.

'Erdoğan'a sahte anketler götürdüler'

Kendi istedikleri isimleri adaylaştırabilmek için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne sahte anketler götürüldüğünü söyleyen Külünk, “Bas bas bağırdım sahte anketler götürmeyin sayın cumhurbaşkanımızın önüne. Ben bazı illeri biliyorum söylemeyeyim” ifadelerini kullandı.

'Bu millet bize mecbur anlayışı ortaya çıktı'

15 Temmuz’dan sonra parti içindeki siyasetçilerin ‘bu millet bize mecbur’ anlayışının ortaya çıktığını ifade eden Külünk, “Cumhurbaşkanımıza 2019’da ifade ettim sokakla inatlaşılmaz” dedi.

Külünk açıklamalarına şöyle devam etti

Olaylı derbi sonrası Fenerbahçelilerin savcılık ifadelerine ulaşıldı Olaylı derbi sonrası Fenerbahçelilerin savcılık ifadelerine ulaşıldı

"Sebebi şu, ben yaptım oldu. Merkezden aday göstereceğim. Ya da her şekilde her iktidar kendi statükosunu üretir. Bu Cumhuriyet Halk Partisi’nin gaziden sonraki iktidarında da oldu. Merhum Süleyman Bey’in iktidar döneminde de oldu.

Parti bu kadar güçlü bir hareket olarak oluşan statükonun Sayın Cumhurbaşkanımızı sınırlandırması çok uzun sürdü. Bunun sebebi de Sayın Erdoğan’ın liderlik gücü ve çok güçlü taşıyıcı gücü buna engel oldu. 15 Temmuz’dan sonra bizim arkadaşlarımızda çok büyük bir anlatış ortaya çıktı ‘Bu millet bize mecbur’ hayır ne devlet iktidarlara mecburdur, ne de millet iktidarlara mecburdur.”

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde kazanan CHP oldu. CHP, büyükşehir ve illerde 81 belediyeden 35’ini kazandı; AK Parti ise 24’te kaldı.