Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Kabine toplantısının adından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Dünya Bankası, Türkiye'ye 18 milyar dolarlık finansman paketi sağlayacak! İşte paketin detayları Dünya Bankası, Türkiye'ye 18 milyar dolarlık finansman paketi sağlayacak! İşte paketin detayları

'İkramiyeler bayramdan önce hesaplarda olacak'

Ramazan Bayramı öncesinde emeklilere verilecek 3 bin TL ikramiyeye ilişkin takvimlendirme çalışmalarının sürdüğünü belirten Işıkhan, "Hayırlı olsun. Yasa Meclis'ten geçmiş durumda. Ödeme günlerini planlıyoruz. Bayramdan önce emeklilerimizin hesabına aktarmış olacağız. Biz her zaman en iyi rakamları vermeyi arzu ederiz ancak koşullar doğrultusunda hareket ediyoruz. İnşallah daha iyi hizmetlerimiz olacak."

'Prim günü eşitlemesini düzenleme içine alacağız'

Bakan Işıkhan, Bağ-Kur'luların sigorta prim gün sayısının, SSK'lıların prim gün sayısıyla eşitlenmesi konusunda seçim sonrası çalışma olup olmayacağıyla ilgili soru üzerine, "O da orta vadeli planlarımızın arasındaydı. Düzenleme içine alacağız tabii." dedi.

İstihdamı artırmanın ve kayıt dışılığı azaltmanın, en önemli hedefleri arasında bulunduğunu belirten Işıkhan, ayrıca Emekliler Yılı kapsamında emeklilere desteklerinin olacağını ve çalışmaların devam ettiğini aktardı.