Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden düzenlenen Valiler Buluşması'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Valiler, şehirlerinde paşalık eylemekle değil, yetim halka babalık etmekle şehrin her bir meselesine sahip çıkıp çözümüne öncülük yapmakla mükelleftir. Bu bakımdan şehrin yöneticisinin günün 24 saati, yılın 365 günü kapısı da telefonu da gözü de feraseti de hep açık olacaktır.

Medeniyet ve hakimiyet konusunda kaybettiğimiz her şeye, geçmişte bizi başkalarından üstün kılan hasletlerimizi canlandırarak yeniden kavuşabiliriz.

"13 yıl önce birileri 2023 hedeflerimize kendi akıllarınca dudak bükmüştü"

Hatırlarsanız bundan 13 yıl önce milletimizin karşısına 2023 hedefleriyle çıkmıştık. Birileri bu programımızı duyunca kendi akıllarınca bize dudak bükmüştü. Hamdolsun geceli gündüzlü bir çalışma ile nice badireleri atlatarak hedeflerimizi adım adım hayata geçirdik.

Valiler buluşmamızın Türkiye Yüzyılı odaklı oluşturulmasından memnuniyet duyuyorum.

CHP'de Güngören ve Esenyurt başkan adayları değişti CHP'de Güngören ve Esenyurt başkan adayları değişti

"Türkiye ne zaman kritik bir yol ayrımına gelse hemen kirli senaryolar, alçakça oyunlar devreye sokuluyor"

Herhangi bir esere ve hizmete imza atmamış olanların rahatlığı hiçbirimizi yanıltmasın. İşimiz gerçekten zor. Sizler de takip ediyorsunuz. Türkiye ne zaman kritik bir yol ayrımına gelse hemen kirli senaryolar, alçakça oyunlar devreye sokuluyor. Bu senaryolarda figüranlık yapmaya hevesli kesimler de hiç eksik olmuyor.

Son günlerde sık sık karşımıza çıkmaya başlayan 25 Şubatvari müsamerelerin gerisindeki güçleri de niyeti de hevesi de gayet iyi biliyoruz. Artık kimsenin itibar etmeyeceğine inandığımız bu bayat oyunların gayesi bizi asıl hedeflerimizden, Türkiye Yüzyılı vizyonumuzdan uzaklaştırmaktı. Bugüne kadar başaramadılar. İnşallah yine başaramayacaklar.

"Kış kışlığını; gavur gavurluğunu elbette yapacaktır"

İsrail'in vahşetini, Batı dünyasının vahşete verdiği desteği yüceltenlere, insanı insan yapan değerleri çiğneyip geçenlere rastlayabiliyoruz. Eskilerin deyimiyle kış kışlığını; gavur gavurluğunu elbette yapacaktır. Bize düşen görev milletimizi bu hakkaniyet, adalet, ahlak ve insanlık dışı İslam ve Müslüman dışı Türk ve Türkiye düşmanı tuzaklara karşı uyanık tutmaktır.

Türkiye, sadece Türkiye sınırlarından ibaret bir ülke değildir.

"Sizlerden seçim sürecinde üstün gayret bekliyorum"

Türkiye 31 Mart'ta yeni bir seçime hazırlanıyor. Bu seçimleri de suhuletle tam bir demokratik olgunluk içerisinde neticelendireceğimize inanıyorum.

Sizler devletin ve onun başı konumundaki Cumhurbaşkanının illerimizdeki en üst düzey temsilcisi durumundasınız. Bu sıfatla sizlerden ülkenin ve milletin geleceğini ilgilendiren her husus gibi önümüzdeki seçim sürecinde de üstün gayret bekliyorum. Milli iradenin ülke yönetimine yansımasının vasıtası olan seçimlerin sağlıklı bir şekilde huzur ve güven içinde yapılması şarttır.

"Her seçim dönemi gibi milletten alamadıkları oyun acısını kargaşa çıkararak gizlemek isteyenler olabilir"

Her seçim dönemi gibi 31 Mart'ta da milletten alamadıkları oyun acısını kargaşa çıkararak gizlemek isteyenler olabilecektir. Seçim sürecinde diğer vakitlere göre biraz daha sertleşen rekabeti ülkeyi karıştırmak için kullanmak isteyenler de olacaktır. Bugüne kadar olduğu gibi 31 Mart'ta da sandığa gölge düşürülmemesini neticelendireceğimize inanıyorum. Şimdiden emekleriniz ve çabalarınız için teşekkür ediyorum."